Як приїхати з Франції в Україну та не втратити захист

Відсутність авіасполучення скорочує можливі варіанти потрапити в Україну

Як приїхати з Франції в Україну та не втратити захист

В українців, які проживають у Франції, доволі часто виникає необхідність у тимчасовому поверненні в Україну. Також кордон України відкритий для іноземців. Відсутність прямого авіасполучення з Україною скорочує можливі варіанти для подорожі та збільшує час у дорозі. Проте, як зазначає visitukraine.today, є й інші маршрути для подорожі. 

Як приїхати з Франції в Україну?

  • Літаком з пересадкою 

1 етап– долетіти до сусідньої з Україною держави (Польща, Угорщина, Молдова). 

Прямі авіарейси з Франції у Польщу відправляються з: Парижу (Париж-Варшава, Париж-Краків), Ліон (Ліон-Краків), Марсель (Марсель-Краків), Ніцца (Ніцца-Краків) тощо. Авіарейси виконують, як лоукост авіакомпанії WizzAir та Ryanair, так і великі європейські авіаперевізники: AirFrance, Lufthansa та LOT Polish Airlines. Вартість квитків від 14 євро та вище. 

Прямі рейси з Парижу до Сучави (Румунія) виконує авіакомпанія WizzAir. Вартість квитка – від  30 євро. Також з Ліону можна долетіти у румунське місто Клуж-Напока. З Парижу до Кишинева (Молдова) здійснює прямий переліт авіакомпанія AirMoldova. 

2 етап– продовжити подорож в Україну на автобусі або потязі.

Дістатись до України можна на автобусі з Польщі, Угорщини, Молдови тощо. Наприклад компанії FlixBuss виконує автобусні рейси з Польщі до Луцька, Рівного, Житомира, Києва, Львова та інших українських міст. З Сучави (Румунія) можна легко дістатися до Чернівців, з автостанції щоденно курсує автобус, шлях до Чернівців займає 2-3 години. Також “Укрзалізниця” продовжує активно розвивати міжнародне сполучення з Європою. 

  • Автбусом з Франції в Україну

Середня тривалість подорожі на автобусі з Франції в Україну більше ніж 30 годин. Автобуси відправляються з французьких міст: Париж, Мец, Нансі, Реймс та Страсбург та прибувають у  Київ, Житомир, Вінницю, Тернополі, Івано-Франківськ та Львів. Вартість квитка від 3600 гривень. 

Міжнародні автобусні рейси в Францію здійснюються великими туристичними автобусами, які укомплектовані: безкоштовним вай-фаєм (wifi), кондиціонером, туалетами, великим багажним відділенням, зручними сидіннями та трансляцією фільмів і музики. 

Як тимчасово виїхати з Франції в Україну та не втратити захист?

Короткострокова подорож до України з Франції не призведе до анулювання дозволу на проживання і втрати прав, пов'язаних з цим статусом. Для безперешкодного виїзду та повернення варто дотримуватись певних правил: 

  • Ваш дозвіл на проживання має бути дійсним. Ви повинні повернутися до закінчення терміну дії посвідки на проживання.
  • Ви повинні поїхати максимум на 3 місяці.
  • OFII має бути проінформований про напрямок, причину та тривалість Вашої подорожі.