Як у Німеччині отримати допомогу Erstausstattung на облаштування житла

На яку допомогу можуть розраховувати українці.

Як у Німеччині отримати допомогу Erstausstattung на облаштування житла

Найчастіше житло в Німеччині здають в оренду без меблів. Це стосується не лише додаткових зручностей, але й елементарного – ліжка чи стільців. Тож, фактично ви платите набагато більше, ніж вказано в договорі оренди житла. Щоб не переплачувати, варто звернутися до Джобцентру, який виплачує одноразову допомогу на облаштування помешкання (Erstausstattung). Кошти видають у вигляді готівки, подарункових сертифікатів (гутштайнів) або одразу переказують на карту, залежно від федеральної землі. Разом з цим вам мають надати список магазинів, де можна придбати потрібні речі, пише ukrainianingermany.de.

Допомогу на початкове обладнання призначають один раз, після переїзду на окреме житло, а також до моменту придбання речей та меблів. Якщо ви вже щось купили (навіть дуже необхідне) і не узгодили з Джобцентром, кошти не відшкодують. Оскільки врегулювання розміру допомоги немає, пільги або їх сума можуть змінюватися. Як правило, на одну людину можна отримати до 1000 євро. Кошти будуть доплачувати в міру зростання родини. Для оформлення допомоги потрібно подати запит у вигляді листа до Центру зайнятості.

Які безплатні меблі в Німеччині для українців можна отримати у межах допомоги Erstausstattung

Джобцентр може оплатити більшість необхідного обладнання для комфортного життя на новому місці. Для цього потрібно узгодити житло, до якого ви будете переїжджати, а також прописати кількість потрібного первинного облаштування помешкання. Зокрема до такого належить: ліжко, постільна білизна, праска, пилосос, посуд, холодильник, дзеркало, плита, пральна машина, рушники та інше. До цього переліку не входять ноутбук чи телевізор, оскільки це не речі першої необхідності.

Також початкове оснащення можна отримати за період вагітності та після народження дитини. Наприклад, можна обжитися колискою, візком, кріслом для сидіння чи столиком для сповивання. Окрім цього, дитину можуть забезпечити початковим необхідним одягом. На допомогу можна розраховувати й тоді, коли батьки розлучилися, а дитина переїжджає до іншого з них. Оскільки вона раніше там не проживала, цілком логічно, що їй потрібне забезпечення чи одяг.

Якщо вам потрібні килими або ламінат, оплатити їх вартість доведеться самостійно. Інший варіант – звернутися до орендодавця, який відповідає за покриття підлоги. Він може запропонувати вам потрібні речі за умови, що вони залишаться в помешканні після вас. Або ж варто одразу звертати увагу на цей пункт і шукати житло одразу з килимами чи ламінатом.

Оформлення заявки на гроші на меблі біженцям у Німеччини

Спочатку потрібно скласти список необхідних меблів. Можливо, вам потрібно не лише базові речі, але й, наприклад, дзеркало, шафа, чайник, журнальний столик тощо. Навіть якщо ви не отримаєте згоду, все одно варто занести ці речі до списку. Після цього потрібно заповнити заяву за шаблоном. Відправивши лист, потрібно зачекати 1-2 тижні для відповіді. Для вас мають виділити термін.

Окрім цього, є певні умови для отримання допомоги на облаштування, зокрема:

  • вам виплачують допомогу від Джобцентру;
  • вам виповнилося 25 років;
  • це ваш перший переїзд на окрему квартиру;
  • ви розлучилися, переїжджаєте на нове місце і не маєте можливості придбати меблі в нове помешкання;
  • у вашому попередньому житлі сталася пожежа або нещасний випадок, який не покриває страховка.

Якщо ви дотримались умов і лист-запит отримали в Центрі зайнятості, до вас прийде працівник соціальної служби для спеціальної перевірки. Житло мають оглянути, щоб переконатися в обґрунтованості ваших запитів. Також переглянуть список меблів та речей, щоб визначити, що з цього є головним та скільки грошей потрібно виділити. Сума та вид допомоги буде залежати від вашого випадку. Окрім цього, працівники Джобцентру мають право видаляти предмети зі списку або замінювати їх на інші. Якщо ви не згодні і хочете придбати більш якісні речі, ви можете додати власні кошти.

Як обставити квартиру в Німеччині за допомогою гутшайнів Erstausstattung

Зазвичай Джобцентр видає гутштайни, тобто подарункові сертифікати на придбання певних речей. Там прописана сума, яку ви можете витратити. Також вам мають видати перелік місць, де можна придбати потрібні товари. Це може бути магазин побутової техніки, товарів для дому типу Ikea, секонд-хенд, сайт з перепродажу типу E-bay, блошиний ринок, тощо.

Оскільки Джобцентр має домовленість з магазинами зі списку, звітів про покупку від не вимагатимуть. Для купівлі потрібно віддати продавцю подарунковий сертифікат та оплатити товар. Це стосується гутштайнів. Тож, якщо вам видадуть готівку, ймовірніше за все, потрібно буде надати чеки.

Зазвичай на будівельні магазини виділяють 200 євро, на меблеві магазини – 150 євро тощо. Ціни можуть відрізнятися залежно від ваших потреб та ситуації. Іноді компанії пропонують безкоштовні речі для ремонту, а також фарбу для стін. Тож, якщо маєте таку потребу, цікавтесь про це у торгових фірмах.

Де шукати недорогі речі, якщо ви отримали гроші на меблі в Німеччині для українців

Якщо ви отримали готівку або гроші на карту, але не отримали перелік магазинів, їх можна пошукати самостійно. Зазвичай це оголошення на сайтах для пошуку житла в Німеччині, соцмережі, розпродажі в спеціальних магазинах або секонд-хенди. До популярних місць з недорогими речами належать

  1. Ebay Kleinanzeigen

Це доволі популярний сайт, який має сторінки у різних соцмережах. Він представляє собою дошку оголошень, де можна щось перепродати або придбати. Щоденно тут публікуються десятки мільйонів оголошень. Під час пошуку потрібно ввести назву товару, який вам потрібен, та свій поштовий індекс для того, щоб сайт запропонував оголошення поблизу. Тут можна знайти все – від телефона до житла, навіть в іншій країні. Ціни приємно дивують, оскільки люди хочуть швидше продати свої речі, тому ставлять на них максимально низьку вартість.

  1. Facebook Marketplace

Marketplace у Фейсбуці доступний для різних країн, в тому числі – для Німеччини. Більш того, пропозиції поділені на міста, тож перед входом потрібно обрати ваш населений пункт. Так ви зможете пошукати щось поблизу, а з часом – перепродати непотрібні вам речі. Для сортування товарів є категорії «відстань до вас», «вартість товару», «його стан – новий чи б/у» та інше.

  1. nebenan.de

За допомогою цієї соціальної платформи для сусідського спілкування можна знайти друзів, дізнатися останні новини, долучитися до цікавих заходів, попросити допомоги тощо. Окрім цього, ресурс має окремий розділ «Market» з оголошеннями про продаж, купівлю чи навіть безкоштовні речі. Це можна пояснити тим, що європейці не люблять скупчення непотрібних речей в домі, тому намагаються їх позбутися. Деякі речі, більш дорогі, вони продають за низькою вартістю, а деякі віддають просто так для тих, кому це потрібно. Буває так, що люди придбали нову річ і знають, куди подіти стару, тому зустрічаються оголошення типу «кому потрібен телевізор» або «віддаю крісло, яким не користуюся».

  1. Quoka

Ця платформа для безкоштовних оголошень також має чимало корисного. Для того, щоб задовольнити свої запити, потрібно обрати місто, товар та вартість, яку розраховуєте витратити. У розділі «побут і меблі» можна знайти потрібні речі для дому. Наприклад, килим за 30 євро, велику шафу за 80 євро або ортопедичну подушку за 40 євро. Більшість товарів вживані, тому в оголошеннях має буде прописано їх стан та період експлуатації. Якщо цієї інформації немає, варто поцікавитися.