Як українцям зараз найзручніше доїхати в Німеччину з України

Для того, що зекономити сили, гроші та час, варто знайти оптимальний для себе варіант.

Як українцям зараз найзручніше доїхати в Німеччину з України

Українців, які планують переїхати до Німеччини, лякає не тільки невідомість, але й шлях. Дорога до цієї країни триває немало та коштує недешево. Тож, для того, що зекономити сили, гроші та час, варто знайти оптимальний для себе варіант. Це можуть бути різні види транспорту, а також можливі пересадки для того, щоб скоротити шлях.  Про те, як найкраще українцям дістатися Німеччини, пише ukrainianingermany.de.

Евакуаційний потяг в Німеччину

До травня 2023 року курсував безкоштовний евакуаційний потяг для українців. Він набирав пасажирів у Перемишлі (Польща) та віз до Німеччини, а назад повертався пустим. Можливо, таку ініціативу підтримають волонтери та знову допомагатимуть українцям безкоштовно доїхати до Німеччини. Тож, розберемося, як це відбувалося та які умови для поїздки.

Працівники Червоного Хреста інформували всіх бажаючих українців про час та місце прибуття потягу. Вони, у свою чергу, заздалегідь прибували на потрібну станцію та чекали. У разі відсутності інформації, допомагали волонтери, які працювали на місці.

Для того, щоб скористатися послугою безкоштовною евакуації, достатньо було мати український паспорт. Однак деякі пасажири все ж мали певні «пільги», зокрема це такі категорії людей:

 • особи з браслетом від Червоного Хреста в Польщі;
 • сім’ї з дітьми;
 • люди поважного віку;
 • особи з інвалідністю.

Інші люди могли сісти до потяга, якщо там залишалися вільні місця. Якщо їх не було, потрібно звернутися до волонтерів, щоб вас розмістили у гуманітарному центрі та дали спеціальний браслет від Червоного Хреста. Він є гарантією того, що наступного разу ви напевно матимете місце в потягу.

З часом бажаючих ставало все більше і не всім вистачало місць. Почали ходити чутки, що з часом евакуаційний потяг припинить курсувати. Після травня 2023 року вже немає актуальної інформації про те, чи можна дістатися Німеччини безкоштовно та коли з’явиться така можливість.

Як зараз доїхати з України до Німеччини потягом

Сайт rail.cc пропонує українцям різні види сполучень, зокрема зі столиці та західної частини країни. Усі вони мають пересадку в Європі, зазвичай – у Варшаві або Будапешті, однак варіанти можуть відрізнятися, відповідно і час прибуття буде різним. Тож, шлях може бути таким:

 • Львів – Берлін;
 • Київ – Кельн;
 • Київ – Дюссельдорф;
 • Київ – Гамбург;
 • Київ – Франкфурт-на-Майні;
 • Київ – Мюнхен;
 • Київ – Лейпциг.

Для поїздки треба купувати 2 квитки, тому варто знати, що є нічні поїзди, які курсують з Києва до Варшави, зі Львова до Кракова, Вроцлава та Варшави. Також є денний поїзд, що має сполучення між Києвом, Львовом до Перемишлем. Перевізник 12go пропонує декілька маршрутів зі Львова до Варшави тривалістю в 15-18 годин. Середня вартість квитка – 900 грн.

Щоб дістатися Берліна з Варшави, потрібно придбати квиток на потяг на Omio, на польських залізницях Polrail servise або на німецьких – Deutsche Bahn. Його вартість у середньому становить 80 євро. Тривалість поїздки – близько 7 годин. Щодня цим маршрутом курсує щонайменше 4 потяги.

Якщо ви оберете рух через Будапешт, тоді потрібно буде придбати квиток на нічний потяг, що курсує протягом 15-20 годин. Замовляючи квитки через сайт infobus, ви зробите своєрідну пожертву на підтримку України, оскільки частину коштів від прибутку вони віддають на допомогу.

Як сьогодні доїхати з України до Німеччини автобусом

Обираючи в якості транспорту автобус, враховуйте, що така поїздка триватиме довше, але обійдеться трохи дешевше. Наприклад, якщо виїхати з Києва в п’ятницю о 9 годині ранку, ви дістанетесь Берліна наступного дня після 10 години. В цілому подорож протриває 26 годин, але в залежності від маршруту цей час може дорівнювати 36 годинам. Вартість квитка у середньому 4000 грн, оскільки ви будете їхати двома автобусами.

Якщо обрати більш віддалене місто, наприклад, Одесу, тоді дорога займе 30 годин і обійдеться у 5000 грн. Можлива пересадка буде в Україні, а пізніше у Варшаві (Польща). А якщо ж обрати віддалене місто Німеччини, скажімо, Мюнстер, шлях триватиме 40 годин, а коштуватиме приблизно так само – 5000 грн. Серед рекомендованих перевізників:

 • Flixbus – великий вибір варіантів та цін;
 • Elite Express Sp. z o.o. – найменша вартість квитків;
 • Pavluks trans – демократичні ціни;
 • KLR Bus – найбільш дорогий, але з великою кількістю пропозицій.

Ці компанії також можуть похвалитися тим, що квиток можна придбати в останній момент, навіть в сам день поїздки. Однак від цього їхня вартість може трохи вирости. Одна з порад від компаній перевізників – краще купувати квитки заздалегідь, щоб зекономити кошти.

Як дістатися з України до Німеччини літаком

Через війну в Україні всі аеропорти закриті, тому щоб дістатися Німеччини таким способом, потрібно робити декілька пересадок. Розберемо маршрут, про який вже згадували – через Варшаву. Для того, щоб доїхати до Польщі, потрібно купити квиток на потяг чи автобус до Варшави, а звідти вже – на літак до Німеччини, наприклад, до Берліна. Тривалість польоту – 1.5 години, а вартість квитка – 8000 грн. Потенційний перевізник – польська компанія Lot Polish Airlines, яка пропонує оптимальні варіанти за мінімальну кількість часу.

Якщо ж доїхати до Будапешту, а звідти купувати квитки на літак до Німеччини, ситуація трохи зміниться. Наприклад, політ до Гамбургу без пересадок триватиме 2 години і коштуватиме 6800 грн. А долетіти Мюнхена можна тільки з пересадками: спочатку до Дортмунда, звідти – до Мюнхена. Через це політ триватиме 9 годин і коштуватиме 8 100 грн. Перевізник – угорська компанія Wizz air.

Помітно зекономити кошти на перельоті можна, якщо летіти не зі столиці Польщі, а з меншого міста, наприклад, з Кракова. У такому випадку подорож до Німеччини обійдеться в 2 рази дешевше, однак переліт може тривати довше через пересадки та очікування в аеропорту.

Як українцям доїхати до Німеччини автомобілем

Можна зекономити кошти, якщо їхати до Німеччини на власному авто. Українцям для в’їзду достатньо мати діючі права, отримані на батьківщині, а також автостраховку. Дорога в цілому триватиме 15 годин, якщо говорити про шлях Київ – Берлін, однак не можна забувати про черги на кордонах. Інколи можна швидко проїхати, а інколи – простояти в черзі 10 годин. Враховуйте це, якщо їдете з дітьми чи людьми поважного віку.

Перетнути кордон Українці можуть у таких пунктах:

 • Рава-Руська – Гребенне;
 • Смільниця – Кросценко;
 • Устилуг – Зосін;
 • Краківець – Корчова;
 • Ягодин – Дорогуськ;
 • Шегині – Медика.

Також потрібно пам’ятати про те що деякі дороги є платними, а розрахуватися не завжди можна карткою, тому слід мати готівку тієї країни, до якої їдете. Якщо їхати до Німеччини через Польщу, то потрібно мати не лише євро, але й злоті. Це можете знадобитися елементарно для оплати туалету.

Якщо власного транспорту немає, можна скористатися послугами такого сервісу, як blablacar. Водії на сайті виставляють оголошення з пропозиціями підвезти до населеного пункту, куди самі прямують. Наприклад, дорога від Києва до Берліна може обійтися в 1800 грн і тривати 21 годину. Для того, щоб поїздка була безпечною, можна познайомитися з даними потенційного перевізника та почитати відгуки про нього. Також краще їхати з компанією.