Якість освіти у Німеччині: чверть учнів не вміє нормально читати у 4 класі

Ситуація погіршується.

Якість освіти у Німеччині: чверть учнів не вміє нормально читати у 4 класі

25% четвертокласників Німеччини не мають достатніх навичок читання та розуміння тексту, необхідного для подальшого навчання. Про це свідчать дані Міжнародного дослідження читання в початковій школі (IGLU), представлені у Берліні, повідомляє Berliner Zeitung

Ситуація погіршується: за даними останнього дослідження IGLU, опублікованого наприкінці 2017 року, частка дітей, що не вміють читати належним чином, становила 19%. Водночас, за словами очільниці дослідження Неле Мак Елвані, збільшилася і частка дітей, які не розмовляють або рідко розмовляють німецькою вдома, передає Tagesschau.

Кризу у німецькій системі освіти підтверджують і дані освітнього тренду IQB від жовтня минулого року. Так, до 31% четвертокласників не відповідають мінімальним стандартам у читанні. Зокрема погана ситуація спостерігається у Берліні (27,2%) та Бремені (31,0%), дещо краща – у Баварії (14,1%) і Саксонії (12,9%). 

Початкова школа у Німеччині триває переважно 4 роки (у деяких землях 6 років). Після її закінчення дітей розподіляють у наступні класи за здібностями.