З 1 липня деякі автівки не зможуть заїхати в центр Варшави

З цієї дати в столиці Польщі запрацює Зона чистого транспорту. 

З 1 липня деякі автівки не зможуть заїхати в центр Варшави

З 1 липня в центр Варшави заборонено в’їжджати старим і забруднюючим повітря автомобілям. З цієї дати в центрі столиці Польщі запрацює Зона чистого транспорту. 

Метою зони є покращення якості повітря та усунення оксидів азоту. У Варшаві вона займатиме площу 37 квадратних кілометрів, тобто 7% від загальної площі  столиці. Вулиці, що межують з даною територією, не належатимуть до зони чистого транспорту.

З 1 липня до центру Варшави  не пропускатимуть дизельні автомобілі до 2005 року випуску та бензинові до 1997 року випуску. 

Однак ці правила не розповсюджуватимуться на деякі транспортні засоби: шкільні автобуси, ретро-автомобілі, автомобілі, власниками яких є  пенсіонери старше 70 років. Власники таких транспортних засобів повинні звертатися за дозволом на в’їзд у зону. У разі схвалення запиту вони отримають спеціальну наклейку, яку потрібно буде наклеїти на лобове скло. Запит на дозвіл можна подати в електронному вигляді. Також відкрито спеціальний стаціонарний пункт на вулиці Chmielna 124, де можна отримати таку наклейку.

Також перші 3,5 роки заборона на проїзд зоною чистого транспорту не поширюватиметься на жителів столиці, які сплачують податки до місцевого бюджету.

В’їзд у зону контролюватимуть поліція та міська охорона. Заплановані регулярні перевірки, а також встановлення портативних камер, які фіксуватимуть дані автомобіля. За в’їзд до чистої транспортної зони автомобілем, який не відповідає стандартам, може бути накладено штраф у розмірі 500 злотих.