Зимові канікули у Чехії: що пропонують, де шукати варіант відпочинку

Щороку дитячі зимові табори відкривають двері для 230-260 тисяч дітей. Часто відпочити до Чехії приїздять іноземці. 

Зимові канікули у Чехії: що пропонують, де шукати варіант відпочинку

Академічний рік у Чехії ділиться на два семестри: зимовий та літній. Заняття в зимовому семестрі зазвичай розпочинаються з 1 жовтня і тривають до 20-х чисел грудня. Останній тиждень грудня та перший тиждень січня - різдвяні канікули - той час, коли дітей у Чехії відправляють відпочити не до дідусів з бабусями, а у дитячі табори.

Зимові табори – це чеська традиція, яка дозволяє дітям активно розважатися у компанії інших дітей, під наглядом вожатих та інструкторів. Як правило, це час активного відпочинку, коли діти навчаються кататися на лижах відповідно до свого рівня, грають у хокей, сніжки, стають на ковзани та опановують швидкісні спуски.

Для інших існують поїздки замками, відвідування майстер-класів, вивчення іноземної мови, заняття з музики, хореографії, уроки плавання у закритих басейнах. Ввечері у таборах - розважальні програми (конкурси, ігри, дискотеки, загальнотабірні ігри, тощо).

Щороку дитячі зимові табори відкривають двері для 230-260 тисяч дітей. Часто відпочити до Чехії приїздять іноземці.

У Чехії існує багато таборів, що готові взяти на себе турботу про дитину протягом зимових канікул. Як правило, вони діляться на табори за віковими категоріями, денні та такі, які потребують цілодобового перебування дитини, приватні, муніципальні та такі, що існують за рахунок благочинних чи спонсорських внесків. У Чехії є багато міжнародних таборів, спеціалізованих на окремому виді спорту, наприклад, хокеєві, розташовані у Празі, на берегах річок та озер, лісі, біля ферм.

Вартість зимових таборів залежить від того, як часто там годують дитину, чи вона залишається ночувати, чи є додаткові екскурсії, майстер-класи. Також на вартість путівки до табору впливає його місцерозташування та обладнання кімнат, кількість дітей та інструкторів, помічників. Ціна за тиждень перебування дитини у зимовому таборі починається від 3-4 тисяч крон і іноді перевищує 10 тисяч. Як правило, знижок для багатодітних чи інших категорій громадян у Чехії не роблять. Інша справа, якщо відпочинком дітей опікується благодійна чи релігійна організація, що бере на себе більшу частину витрат пов’язаних з відпочинком дітей.

Окремо слід оплатити страхування, якщо табір пов’язаний з активним відпочинком. Також дитина має мати довідку від лікаря про те, що вона вакцинована і немає проблем зі здоров’ям, які б могли їй перешкодити відпочивати у таборі разом з іншими дітьми. Ця довідка є платною (близько 300 крон) і береться у педіатра, до якого зазвичай ходить дитина.

Зимові табори організовують під час канікул самі школи. Вони платні і розраховані на денну програму відпочинку. У цьому випадку дітей водять на екскурсії, організовують автобусні тури в сусідні міста, ігри на свіжому повітрі, різдвяні зустрічі біля міської ялинки з казковими персонажами, відвідують музеї, виставки, підприємства з виробництва іграшок, солодощів, тощо. Вартість шкільних таборів, дещо менша від тих, які організовують приватні структури. Записатись у такий шкільний табір слід завчасно.

У Чехії досить популярні сімейні табори, коли діти їдуть відпочивати на канікули з батьками або іншими родичами. Підібрати для себе і своєї родини один з таких варіантів можна на сайті detibezhranic.cz або kazimirka.cz, borovice.cz, klubctyrlistek.cz.

Також варто звернути увагу на спеціалізовані заклади. Наприклад, Krav Maga Prague. Це спортивна організація, що набирає дитячі табори вже більше 4 років, які користуються популярністю як серед емігрантів, так і серед місцевих сімей. Під час відпочинку інструктори табору допомагають дітям відточувати навички самозахисту, фізичних вправ і володіння англійською мовою.

Чехія захоплюється хокеєм, а тому в країні є чимало таборів, що спеціалізуються саме на цьому зимовому виді спорту. Розгляньте пропозиції hockeycamp.cz, тим паче, що там вже приймають заявки на зимовий відпочинок.

Також зимові табори та відпочинок для дітей організовують при міських будинках дітей та молоді. Такі розташовані практично у кожному чеському місті. Яка зимова програма розробляється на прийдешній сезон - можна дізнатися на місці. У Празі такі розташовані у кожному районі міста. Знайти потрібну адресу найближчого до вас центру можна тут.

Щодо можливостей безкоштовного відпочинку українських дітей у зимових чеських таборах, у кожному конкретному випадку слід дізнаватися інформацію у: школі, управлінні освіти, міській адміністрації, будинках культури дитячої творчості, релігійних та благодійних організаціях, що опікуються біженцями. Ряд муніципалітетів самостійно ухвалюватимуть рішення про фінансування місць в зимових таборах для українських дітей, виходячи із своїх можливостей.

Ключові чеські слова для cамостійного пошуку в Інтернеті інформації про зимовий відпочинок для дитини: volný čas (вільний час), děti (діти), mládež (молодь), kroužky (гуртки), dětské tábory (дитячий табір), soutěže (конкурси), kurzy (курси), výukové programy (навчальні програми), dílny (майстерні).