Жителі Чехії їздять за продуктами до Польщі

Продукти харчування купують 69% чехів, які здійснюють покупки за кордоном.

Жителі Чехії їздять за продуктами до Польщі

Близько 25% чехів регулярно купують за кордоном, навіть кілька разів на тиждень. Ще 22% купують нерегулярно, не частіше двох разів на рік. Найчастіше люди їздять до Польщі, на другому місці за популярністю – Німеччина. Чеські покупці зазвичай привозять із сусідніх країн продукти, а також запасаються місцевим м'ясом, ковбасами і делікатесами, пише ceskenoviny.cz.

Це показало опитування, проведене компанією Ipsos для Асоціації малих та середніх підприємств Чеської Республіки (AMSP) серед 3047 респондентів віком від 18 до 65 років з усієї Чеської Республіки.

За даними опитування, переважна більшість покупок з-за кордону – це продукти харчування, решта – паливо, ліки, тютюн чи алкоголь. Зокрема, продукти харчування купують 69% чехів, які купують за кордоном. Три п'яті цих респондентів також привозять з-за кордону продукти тривалого зберігання та заморожені продукти, аптечні та косметичні засоби, а більше половини — холодні закуски та делікатеси. Пальне приваблює чверть чехів. Найменша кількість людей, десята частина, їдуть до сусідніх країн за ліками чи товарами для домашніх тварин та дітей.

З Німеччини чехи здебільшого привозять ліки, а з Польщі – м'ясо, паливо та цигарки. Алкоголь купують переважно у Словаччині та Австрії.

29% чеських споживачів роблять покупки у Польщі принаймні кілька разів на рік. 19% чеських громадян купують у німецьких магазинах, 5% — в австрійських і 3% — у словацьких.

Компанія Ipsos провела опитування про транскордонні купівлі чеських домогосподарств з 22 по 27 березня цього року.