Жителів Латвії просять пожертвувати напої та їжу для українських біженців, які застрягли на кордоні з РФ

Наразі українські біженці, які перетинають російсько-латвійський кордон до пункту «Гребньово», змушені мерзнути без належного укриття.

Жителів Латвії просять пожертвувати напої та їжу для українських біженців, які застрягли на кордоні з РФ

Для українських біженців, які довгими годинами змушені мерзнути на російсько-латвійському кордоні, на КПП «Гребньово», потрібне гаряче харчування.

Усі охочі можуть допомогти з постачанням розчинної кави та їжі, для приготування якої потрібна лише гаряча вода, повідомляють місцеві ЗМІ.

Наразі українські біженці, які перетинають російсько-латвійський кордон до пункту «Гребньово», змушені мерзнути без належного укриття. Тільки після залучення волонтерів люди під час переходу на латвійську сторону отримують сухий одяг та гарячі напої. Наразі тут працюють волонтери організації Tavi draugi, яка закликає підтримати тих, хто застряг на кордоні.

Найкраща пожертва – це напої та їжа, яку можна приготувати, просто заливши гарячою водою. Це єдина доступна на кордоні річ, наголошують добровольці.

«Ми допомагаємо людям зігрітися. Головне - це чай і розчинна кава, їжа, що швидко заварюється, закуски; там немає плити. Зі засобів гігієни — памперси, вологі серветки», — розповіла Іріша Могира, волонтер товариства.

Пожертви можна доставити до Риги, на вулицю Вентспілс 50, де волонтери щодня пакують посилки та доставляють їх прямо до кордону. На КПП встановлено невеликий намет та трейлер, де люди, які провели добу на російській стороні, можуть отримати сухий одяг та зігрітися.

Більшість цих біженців з України не залишаються у Латвії, а продовжують свій шлях до Польщі.

Як уже повідомлялося, щодня сотні українських біженців – замерзлі та морально змучені російськими прикордонниками – перетинають кордон із Латвією.