«Змушені спати на підлозі та стільцях»: в Ірландії повідомили про погані умови життя українських біженців

У транзитному центрі Citywest є 370 ліжок та 18 душових, але там проживає 735 осіб.

«Змушені спати на підлозі та стільцях»: в Ірландії повідомили про погані умови життя українських біженців

Серйозні ризики для жінок і дітей - біженців, які шукають притулку в Ірландії, з'явилися останніми місяцями, попередила Ірландська рада у справах біженців (IRC), пише The Irish Independent.

В опублікованій доповіді Ради йдеться про кризу системи захисту біженців. Повідомляється, що умови, в яких змушені перебувати біженці, погіршуються, люди змушені спати на підлозі та стільцях.

В даний час у різному тимчасовому житлі розміщено близько 15 тисяч біженців, зазначив головний виконавчий директор організації Нік Хендерсон. З них житлом забезпечено безпосередньо 6500 осіб, а 8500 мешкають у тимчасових центрах розміщення з перевищенням можливостей центрів.

«Ми не говоримо про це легковажно, і, зокрема, наші побоювання полягають у перенаселеності. Наприклад, у транзитному центрі Citywest є 370 ліжок та 18 душових, але там мешкає 735 осіб», — описав стан справ Хендерсон. Він зазначив, що люди намагаються хоч якось огородитися, наприклад, роблячи фіранки з простирадл.

В організації запропонували уряду потурбуватися про створення спеціальної інспекції для контролю за ситуацією.

Нагадаємо, до Ірландії прибуло вже понад 54 тис. біженців з України. Влада заявляла про готовність прийняти 100 тис. біженців, а якщо знадобиться — то й більше.