Культурні події у Стокгольмі: українське кіно, музика і лекції з історії

У Goethe-Institut Schweden у Стокгольмі триває серія українських заходів за партнерства із Українським інститутом у Швеції.  

Культурні події у Стокгольмі: українське кіно, музика і лекції з історії

Українське кіно, жива музика, лекції про історію та культуру різних регіонів України. Усе це доступне раз на місяць у Goethe-Institut Schweden у Стокгольмі. Там триває серія українських заходів за партнерства із Українським інститутом у Швеції.

Щоразу протягом події відбувається кінопоказпоказ українських стрічок - в оригіналі із англійськими субтитрами. Усі обрані фільми висвітлюють частину української історії. До та після кіно запрошені гості проводять короткі лекції на тему історії України та розвитку культури, а музиканти грають твори українських композиторів - тож вас порадує і жива музика.

Усі події відбуваються за адресою: Goethe-Institut Stockholm, Bryggargatan 12A.

Розклад заходів:

5 жовтня, 18:00-20:30

Лекція: Міжвоєнний період: Західна Україна. Про історію та культуру цього часу розповість Роман Горбик, викладач університету Оребро.

Фільм: “Тіні забутих предків” (1964, реж. Сергій Параджанов). Культовий фільм, знятий у гуцульських селах Івано-Франківської області, де Михайло Коцюбинський написав свою однойменну повість. Стрічка стала дебютною для Івана Миколайчука, здобула ряд нагород у всьому світі, є обов’язковою для перегляду кінематографістами світових університетів, зокрема у Гарвардському.

Музика: На події ви також почуєте виконання творів всесвітньовідомого українського композитора Мирослава Скорика: акордеон - Ірина Серотюк, кларнет - Еміль Йонассон.

Вхід вільний, реєстрація тут

9 листопада, 18:00

Лекція: Україна після Другої світової війни у складі Радянського Союзу.

Читання: вірші Василя Стуса (переклад Євгена Волинського).

Фільм: Заборонений (2019, реж. Роман Бровко), оригінал з англійськими субтитрами. Тривалість: 1 год 40 хв. Стрічка про чи не найвпливовішого поета-шістдесятника Василя Стуса, його життєвий шлях, боротьбу із радянською системою, переслідування КДБ і загадкову смерть.

7 грудня, 18:00

Лекція: Загальна історія України з акцентом на творчість поета Тараса Шевченка.

Музика: Прелюдія Бориса Лятошинського до сюїти Шевченка.

Фільм: Толока (2020, реж. Михайло Іллєнко), оригінал з англійськими субтитрами. Тривалість: 1 год 56 хв. На створення фільму режисера надихнув твір Тараса Шевченка. Низка доленосних подій, зокрема аварія в Чорнобилі, робить героїню Катерину бездомною. Але вона наполеглива, як і багато поколінь українців, і відбудовує свою домівку з руїн. Це розповідь про нелегкий життєвий шлях Катерини, і водночас про виживання України, що відображено також у народній традиції під назвою «толока».

Більше інформації, публікація заходів та реєстрацію на наступні події публікують на сторінці Українського інституту у Швеції.