Ніч музеїв 2023 у Польщі: що можна подивитися безплатно

Куди можна сходити безкоштовно або всього за 1 злотий.

Ніч музеїв 2023 у Польщі: що можна подивитися безплатно

Акція “Ніч музеїв” у Польщі відбуватиметься вже 19-й раз, у переважній більшості великих міст - з 13 на 14 травня.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, у рамках акції “Ніч Музеїв” у різних містах Польщі можна безкоштовно відвідати тисячі музеїв, замків, фортець та інших історичних і культурних об'єктів. Однак слід пам'ятати, що акція користується величезною популярністю, тому черги можуть утворитися ще заздалегідь до її початку. Крім того, низка об'єктів вимагає попереднього запису на відвідування.

Варшава

У Варшаві в рамках акції “Ніч Музеїв” цього разу можна буде безкоштовно або за символічну плату відвідати рекордну кількість об'єктів - аж 267. Традиційно серед них - Королівський Замок, Ботанічний сад Варшавського університету, 30-й поверх Палацу культури і науки, а також Центр науки "Коперник". Окрім приміщень, цікаві заходи відбуватимуться й на свіжому повітрі. Це - концерти, нічні прогулянки та виставки під відкритим небом. Місто підготувало інформаційний довідник про всі події українською мовою, доступний в електронному вигляді. Там вказано, скільки суб'єктів беруть участь в акції в тому чи іншому мікрорайоні Варшави та детально розписана програма по кожному з них.

Детальніше, що можна відвідати у Варшаві під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Гданськ/Труймясто

У Гданську та Труймясті до “Ночі музеїв” цього разу долучилися близько 50 об'єктів. Більшість з них будуть відчинені для відвідувачів з 19:00 до 1:00. В рамках акції можна традиційно відвідати Гданський науковий музей, Музей польської пошти, Будинок Уфагена та Двір Артуса, Музей Бурштину. 

Детальніше, що можна відвідати у Гданську й Труймясті під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Катовіце

У місті Катовіце 13 травня під час акції “Ніч музеїв” можна відвідати Сілезький музей (Muzeum Śląskie), музей історії Катовіце, Сілезький центр свободи та солідарності, фабрику порцеляни, костел Св. Архангела Михаїла (Kościół pw. św. Michała Archanioła) та ін.

Детальніше, що можна відвідати у Катовіце під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Лодзь

“Ніч музеїв” у Лодзі розпочнеться ввечері 13 травня (з 18:00) і триватиме до півночі. Охочі можуть відвідати Музей міста Лодзь, Музей кінематографії, Музей мистецтва в Лодзі або Центр науки і техніки. У Музеї текстилю можна буде побачити, як змінювалися текстильні верстати, і подивитися на моду, від оригінальних дизайнів до поліаміду та базарних спортивних костюмів. Більшість місць можна відвідати безкоштовно, інші - за символічну плату в 1 зл. Заклади також підготували спеціальні заходи та майстер-класи.

Детальніше, що можна відвідати у Лодзі під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Бидгощ 

13 травня в цьому місті ви зможете відвідати 27 місць, які працюватимуть аж до ночі. На відвідувачів чекають виставки, зустрічі та лекції, музичні презентації, майстер-класи та ігри для дітей.

Детальніше, що можна відвідати у Бидгощі під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Щецин

В акції “Ніч музеїв” візьмуть участь понад 20 міських інституцій. Серед них - Замок Князів Поморських, Національний музей у Щецині, Вілла Ленца. 13 травня, крім музеїв та виставок, жителі й гості Щецина зможуть зазирнути у раніше недоступні закутки, взяти участь у майстер-класах, шоу та лекціях.

Детальніше, що можна відвідати в Щецині під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Ополє

Цьогорічна акція “Ніч музеїв” в Ополю триватиме з 18:00 до 23:59. Охочих запрошують відвідати Державний архів в Ополю, Центральний музей військовополонених, Музей Опольської Сілезії, Музей польської пісні, Музей села Опольщизни, Єпархіальний музей, музей Опольського університету, вежу П'ястів, Верхній замок, Галереї сучасного мистецтва, Музей рентгенівських ламп Опольського технологічного університету та приміщення Сілезького інституту в Ополю.

Детальніше, що можна відвідати в Ополю під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут

Познань

У Познані акція “Ніч музеїв” цього року відбудеться дещо пізніше - 20 травня. Можна буде відвідати понад 70 культурних об’єктів. Зокрема, будуть відкриті Національний та історичний музеї, музей Адама Міцкевича, музей музичних інструментів та прикладного мистецтва, планетарій у Потаржиці і т.д. 

Детальніше, що можна відвідати у Познані під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Вроцлав 

У Вроцлаві під час цьогорічної акції “Ніч музеїв”, яка там також відбудеться 20 травня, можна буде відвідати безкоштовно понад 100 культурних об'єктів (музеї, мистецькі галереї, клуби, культурні центри і т.д). Серед них - Королівський палац, Національний музей, Музей Пана Тадеуша, Музей судової медицини. Справжню насолоду зможуть отримати не тільки дорослі, бо для дітей у програмі також передбачені спеціальні атракціони, майстер-класи та ігри.

Детальніше, що можна відвідати у Вроцлаві під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

Краків

Акція "Ніч музеїв" у цьому місті відбудеться 19 травня. У ній візьмуть участь понад 60 об'єктів, більшість з яких можна буде відвідати, купивши квиток за символічний 1 зл. Як і щороку, охочих запрошують до всіх локацій Музею Кракова, Королівського замку на Вавелю, Музею князів Чарторийських. Будуть у програмі й нові об'єкти для відвідування. Це - Єврейський музей, Музей Костюшка - Курган Костюшка, Музей іграшок, Музей коміксів, відділ Національного банку Польщі в Кракові та Головне управління поліції в Кракові.

Детальніше, що можна відвідати у Кракові під час “Ночі Музеїв”, дивіться тут.

У багатьох містах Польщі під час "Ночі Музеїв" громадський транспорт їздитиме за спеціальними маршрутами і навіть безкоштовно, тому радимо уважно слідкувати розкладом.