У Берліні можна буде безкоштовно побачити знаменитих «коней Гітлера»

За часів нацизму вони прикрашали сходи нової рейхсканцелярії, де знаходився кабінет Гітлера.

У Берліні можна буде безкоштовно побачити знаменитих «коней Гітлера»

У середу, 11 січня, о 18:00 в музеї Цитадель Шпандау розпочнеться виставка “Відкрито. Берлін та його пам’ятники”. На ній демонструватимуть витвори мистецтва та архітектури, які мали зникнути із суспільного простору німецької столиці. Серед них покажуть і знаменитих «коней Гітлера» австрійського скульптора Йозефа Торека.

Величезні бронзові статуї “Гарцюючі коні” заввишки 3 м та важать пів тонни кожна. За часів нацизму вони прикрашали сходи нової рейхсканцелярії, де знаходився кабінет Гітлера. Але на експозиції їх розділять: друга скульптура стоятиме тут же, в Цитаделі, але в “Бастіоні Кенігіна”. Це зроблять, щоб  “позбавити їх сили”, як свого часу сказала про це директорка музею Урте Еверт.

Ще під час війни коні були вивезені з Берліна до заміського сховища поряд з іншими об'єктами, які мали цінність для гітлерівського режиму. Після закінчення Другої світової війни сховище опинилося в радянській окупаційній зоні, а "Гарцюючі коні" були встановлені на спортивному майданчику радянського військового містечка в Еберсвальді. Там їх бачили востаннє у березні 1989 року. Після возз'єднання Німеччини та виведення радянських військ з території колишньої НДР бронзові коні зникли у невідомому напрямку.

Їх виявили знову у 2015 році під час обшуку в одному зі складських приміщень у місті Бад-Дюркхайм у землі Рейнланд-Пфальц.

Вхід на подію вільний.