У День вишиванки у фінському Національному музеї відкрилася безкоштовна виставка

Вишиванками можна буде милуватися до середини жовтня.

У День вишиванки у фінському Національному музеї відкрилася безкоштовна виставка

У Національному музеї у співпраці з Посольством України сьогодні відкрили виставку   "Вишиванка та сила українського ремесла".

Відкриття відбулося у День вишиванки. Це свято відзначається в Україні та ще ста країнах світу у третій четвер травня, нагадує yle.fi.

У Національному музеї виставлені українські вишиванки та інший вишитий текстиль. Різноманітність вишивки демонструє регіональні відмінності в обробці, техніках та використанні кольорів.

У зібранні Національного музею є близько ста предметів із території України. Більше половини колекції – текстиль, але є також утилітарні та декоративні предмети, включаючи керамічні судини. Предмети були зібрані переважно промисловим радником Лаурі Куоппам'яки (1877-1935) у 1910-х роках.

На виставці також можна побачити ляльок Барбі, яких у вишиванки вбрала харків'янка   Марина Соколенко.

Упродовж багатьох років Соколенко за допомогою відомих у всьому світі ляльок популяризує українське рукоділля. Через російське повномасштабне вторгнення Соколенко приїхала до Фінляндії і продовжує свою діяльність тут.

Як шану українській вишивці та майстерності, український вишитий текстиль буде виставлений у Національному музеї до 15 жовтня. Вхід на цю виставку безкоштовний. 18 травня, на честь Міжнародного дня музеїв, можна безкоштовно відвідати й інші експозиції музею.