У Фінляндії покажуть український телесеріал про перші дні війни

У шести серіях українською мовою розповідаються історії киян, які залишились у місті всупереч усьому.

У Фінляндії покажуть український телесеріал про перші дні війни

На фінському телеканалі Yle, починаючи з 29 жовтня, у праймовому вечірньому ефірі покажуть український серіал ”Перші дні” про киян, які залишились у місті, незважаючи на бомбардування, повідомляє у прес-релізі українська кінокомпанія Film.ua.

Усі шість епізодів серіалу йтимуть в ефірі Yle українською мовою із фінськими субтитрами.

Український серіал створено у співпраці з Yle, а також із громадськими мовними компаніями Швеції (SVT) та Норвегії (NRK). В англійській версії серіал називається Those Who Stayed, фінська назва He, jotka jäivät ("Ті, хто залишилися").

Серіал розповідає про події у Києві у перші тижні повномасштабного російського вторгнення у лютому-березні 2022 року. Тоді, за попередніми оцінками, місто залишили не менш як половина жителів. Незважаючи на те, що художній серіал, герої, відтворені акторами, мають прототипи в реальному житті.

У кожній серії йдеться про людину, що залишилася в місті, наприклад, про бездомну, яка допомагала місцевій бригаді територіальної оборони протистояти нападникам, навіть не маючи документів, про наглядача приватного зоопарку, який намагався вберегти життя тварин, і про артиста Андрія Данилка, який став підтримкою та натхненням для своїх шанувальників.

Першу серію можна буде переглянути на першому каналі Yle 29 жовтня о 21:45.