У Празі можна буде подивитися на корону чеських королів та череп Святого Вацлава

Корона була виготовлена в 1345-1346 роках до коронації Карла Люксембурзького королем Богемії, що робить її четвертою найстарішою короною в Європі.

У Празі можна буде подивитися на корону чеських королів та череп Святого Вацлава

Чеські коронаційні регалії експонуватимуться з 17 по 21 січня у трансепті собору Святого Віта, повідомив у понеділок голова президентської канцелярії Вратислав Минарж. Востаннє на цьому місці вони виставлялися 1955 року. У цей час у каплиці Святовацлавського собору буде виставлений череп Святого Вацлава.

Коштовності, у тому числі корона Святого Вацлава, скіпетр та держава, зберігаються у сховищі Коронної палати собору Святого Віта. Виставлятися вони можуть лише у приміщеннях Празького Граду. У минулому вони експонувалися у самому соборі, Владиславській залі, базиліці св. Іржі та залі Плечніка та Карловому залі.

Коштовності будуть вивезені з Коронної палати 16 січня і повернуться до неї за тиждень. Тим часом у палаті проводитимуться реставраційні роботи. Коштовності будуть виставлені з нагоди 30-річчя заснування Чеської Республіки.

У понеділок представники Празького Граду також повідомили результати жовтневого дослідження корони. Вони мали відповісти на запитання, чи поміщений у неї шип від тернового вінця Христа. За словами начальника відділу з охорони пам'яток Празького Граду Петра Кроупи, камею на хресті корони було оглянуто у 2003 році, і виявилося, що порожнина в ній порожня. Тому згодом було висловлено припущення, що шип була втрачена.

У жовтні спеціалісти за допомогою переносного рентгена підтвердили наявність ще однієї порожнини у нижній частині хреста. "Вибраний рентгенівський метод не дозволяє безпосередньо підтвердити органічну речовину, тобто сам шип усередині коробки", - сказав Кроупа. Однак, за його словами, немає жодних вказівок на те, що ніжка хреста зазнавала якихось маніпуляцій після виготовлення корони. "Таким чином, ми не сумніваємося в наявності шипа в порожнині, куди він був вставлений при виготовленні корони, про що повідомляє напис латиною", - додав він. Кроупа не виключив проведення подальших досліджень у майбутньому.

Чеські королівські регалії - коронаційні інсигнії королів Богемії. До складу регалій входить корона Святого Вацлава, королівський скіпетр та королівська держава, а також золотий коронаційний хрест та церемоніальний меч Святого Вацлава. Корона була виготовлена в 1345-1346 роках до коронації Карла Люксембурзького королем Богемії, що робить її четвертою найстарішою короною в Європі, інші королівські регалії були зроблені пізніше.