У Празі відкрилася виставка чеських королівських регалій

Цінності разом із черепом Святого Вацлава будуть виставлені у соборі до 21 січня.

У Празі відкрилася виставка чеських королівських регалій

У церкві св. Віта у Празькому Граді почала працювати виставка коронаційних коштовностей. Цінності разом із черепом Святого Вацлава будуть виставлені у соборі до 21 січня. Рішення виставити коштовності ухвалив чинний президент Мілош Земан з нагоди 30-річчя заснування Чеської Республіки.

Корона Святого Вацлава, королівський скіпетр, королівське яблуко, золотий хрест-реліквія та коронаційний меч виставлені у центральній частині головного нефа храму. Бажаючі можуть переглянути коронаційний плащ в окремій вітрині. Череп Святого Вацлава можна побачити прямо у каплиці, де зберігаються його останки.

Виставка супроводжується серйозними заходами безпеки. Двоє стражників Празького Граду стоять прямо біля вітрини з коштовностями, інші охороняють увесь храм разом із солдатами та поліцейськими.

Вхід на виставку безкоштовний, пріоритетний вхід надається відвідувачам в інвалідних візках із карткою ZTP або ZTP/P.

Коштовності чеської корони служили знаком правління та влади чеських королів. У комплект входять корона Святого Вацлава, королівський скіпетр, королівське яблуко, шкіряні футляри для них, подушка для корони та коронаційний плащ із аксесуарами. Корона Святого Вацлава була виготовлена в 1346 за наказом Карла IV для його коронації.