У Ризі безкоштовно покажуть спектакль «Маруся Чурай»

У п'ятницю, 19 серпня, о 19.00 Ризький український народний театр покаже у Будинку латиського товариства виставу "Маруся Чурай" за романом Ліни Костенко. Вхід вільний для всіх бажаючих.

У Ризі безкоштовно покажуть спектакль «Маруся Чурай»

У п'ятницю, 19 серпня, о 19.00 Ризький український народний театр покаже у Будинку латиського товариства виставу "Маруся Чурай" за романом Ліни Костенко. Вхід вільний для всіх бажаючих, повідомляє Delfi .

Українська Сапфо, як називають овіяну легендами народну співачку та поетесу часів Хмельниччини Марусю Чурай, жила у 17-му столітті та складала, у тому числі й військові пісні. Їх віками виконують українці, забувши авторство та позначаючи як "народні".

Маруся народилася 1625 року в сім'ї козацького сотника. Після смерті батька залишилася жити з матір'ю у Полтаві. Дівчина мала багато шанувальників, але своє серце вона віддала своєму молочному братові Грицю Бобренко, сину хорунжого Полтавського полку, з яким була таємно заручена. За легендою Маруся чотири роки чекала на війну свого нареченого. Але повернувшись, він вирішив взяти собі за дружину дівчину багатшу.

Одна з версій свідчить, що Маруся власноручно отруїла коханого ("щоб більше не двоїлася його душа"). За іншою версією Маруся приготувала отруту для себе, але помилково її випив Гриць, який прийшов до неї того вечора вибачатися. Полтавський суд засудив Марусю до страти. Є версія, що інший її шанувальник козак Іван Іскра доставив до ешафоту, де її мали стратити, грамоту Хмельницького про помилування з поваги до батька.

На основі цієї легенди було написано роман Ліни Костенко "Маруся Чурай". Театр запрошує поміркувати разом, чого більше у долі жінки – патріотизму чи особистої трагедії.

Ризький український народний театр, лауреат кількох міжнародних премій, працює у Латвії понад десять років.