Виставка «Маріуполь нескорений» відкрилася в Ризі

Мистецтво допомагає пережити найважчі часи навали і надихає на боротьбу.

Виставка «Маріуполь нескорений» відкрилася в Ризі

З 5 по 25 листопада в Ризі можна побачити картини сучасних українських і латвійських художників, що відтворюють героїчну боротьбу українського народу проти російської агресії. Автор і куратор виставки художник Валерій Юричківський зустрів війну в Маріуполі. Вирвавшись із блокади, він особисто звернувся до кожного автора та створив колекцію робіт на охопленій війною Україні. 40 художників вже надали свої картини, кількість робіт постійно зростає. Глядач побачить сюжети про море, порт, мирне життя – а поруч рефлексії з приводу героїчної оборони «Азовсталі», сила духу і сталева воля її захисників, відображена у портретах.

Голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський презентував дві свої роботи. Їх митець написав ще до початку повномасштабної війни. На одній картині художник зобразив «Азовсталь», на іншій – жінку з дитиною, які чекають на потяг у Маріуполі. «За останні декілька років Маріуполь став моїм другим домом. Було відчуття, що загроза нависає. Особливо, коли перебуваєш там, за декілька десятків кілометрів від передової. Маріуполь має вистояти, Маріуполь не повинен пропустити цю навалу, цю загрозу далі. І певною мірою Маріуполь відіграв свою роль саме як форпост, саме як захист всієї великої України», – розповідає Костянтин Чернявський.

Виставка «Маріуполь нескорений» вже експонувалася у Києві, Івано- Франківську та інших містах України, а у Ризі арт-проект виходить на міжнародний рівень, – пише видання https://www.lsm.lv. Наступна експозиція виставки запланована у Вільнюсі, потім у Варшаві. Висловлюючи підтримку та солідарність з українськими художниками, на кожній міжнародній виставці куратор звертатиметься до художників Латвії, Литви, Польщі та інших країн із запрошенням поповнити цю колекцію новими роботами. Мета виставки – популяризувати міжнародну підтримку боротьби України за незалежність через мову мистецтва.

Побачити мистецькі роботи можна в Галереї Спілки художників Латвії (LMS) за адресою: Рига, вул. 11. Novembra krastmala 35. Режим роботи галереї LMS: Понеділок – неділя, з 12:00 до 18:00.