Біженці в Ірландії можуть не сплачувати податки з українських доходів до кінця року

Ірландія є однією з країн ЄС, де запроваджено спеціальні пільгові умови оподаткування для українських громадян.

Біженці в Ірландії можуть не сплачувати податки з українських доходів до кінця року

Ірландія не вимагатиме від українців до кінця року сплачувати податки з отриманих в Україні доходів, якщо з них сплачуються податки в Україні.

Про це йдеться у відповіді Міністерства фінансів на інформаційний запит Українських Новин.

Міністерство підкреслює, що в Ірландія є однією з країн ЄС, де запроваджено спеціальні пільгові умови оподаткування для українських громадян, які тимчасово перебувають на території Ірландії у період дії в Україні воєнного стану.

“Податкова служба Ірландії буде розглядати українців, які тимчасово проживають в Ірландії, є найманими працівниками українських роботодавців та отримують заробітну плату в Україні за виконання своїх трудових обов’язків, як таких, що не зобов’язані сплачувати ірландський податок на прибуток та універсальний соціальний збір (USC) з таких доходів», - йдеться в повідомленні.

При цьому українські роботодавці не зобов’язані використовувати систему PAYE (Pay As You Earn System) для таких доходів.

Зазначені пільги поширюються виключно на дохід від найманої праці, який виплачує український роботодавець своїм працівникам, що тимчасово проживають в Ірландії.

Такий пільговий режим застосовуватиметься до кінця 2022 року за умови, що найманий працівник виконував би свої трудові обов’язки в Україні, якби не війна, та з урахуванням того, що він продовжує платити в Україні податок з такого доходу протягом цього року.