Біженці з України допомогли пришвидшити темпи росту ВВП Польщі

Аналітики польського банку Credit Agricole підрахували, як біженці з України вплинули на економіку Польщі.

Біженці з України допомогли пришвидшити темпи росту ВВП Польщі

Аналітики польського банку Credit Agricole підрахували, як біженці з України вплинули на ріст ВВП Польщі в 2022 році.

На думку банківських аналітиків, наплив біженців з України сприяв створенню протягом минулого року додаткового попиту на ринку продуктів в межах 13,4-17,6 млрд злотих. Це в свою чергу викликало ріст споживання на 0,8-1%.

“Ми вважаємо, що товари, які споживали біженці, були переважно вітчизняного виробництва (їжа, товари першої необхідності), і значно меншою мірою імпортовані (наприклад, електронне обладнання, побутова техніка). Якщо припустити, що споживання імпортованих товарів серед біженців вдвічі менше, ніж серед поляків, ми вважаємо, що збільшення споживання українців сприяло збільшенню темпів зростання ВВП на 0,4-0,5% в середньому в 2022 році”, - йдеться у звіті банківських аналітиків.

Згідно з даними Головного статистичного управління Польщі, ВВП країни протягом 2022 року зріс на 4,9%. Відтак, спираючись на дані, які наводять в банку Credit Agricole, можна зробити висновок, що одна десята цього показника - це заслуга біженців з України.

Нагадаємо, раніше експерти консалтингової компанії Deloitte у своєму звіті вказували, що продуманий підхід до інтеграції новоприбулих громадян України в довгостроковій перспективі може призвести до зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) Польщі від 0,2 до 3,5%.