Біженці з України в Чехії вже сплатили 8 мільярдів крон податків та відрахувань

З них 4 мільярди становили внески на медичне страхування. Таким чином українки та українці вже повертають надану допомогу.

Біженці з України в Чехії вже сплатили 8 мільярдів крон податків та відрахувань

Громадяни України, які приїхали до Чехії після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну і знайшли роботу у новій для себе країні, минулого року сплатили державі приблизно вісім мільярдів крон податків та відрахувань.

З них понад чотири мільярди становили внески на медичне страхування. Про це заявив міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка, повідомляє proukrainu.blesk.cz.

Минулого року біженці, які працюють, сплатили понад чотири мільярди крон на медичне страхування. Загальна сума всіх відрахувань становить близько восьми мільярдів крон. Таким чином допомога, яка була виплачена з державного бюджету, поступово починає повертатися, зазначив чиновник.

За його словами, всього у Чехії працювала понад 171 тисяча біженців. На даний час майже 100 тисяч новоприбулих мають роботу. Деякі люди вже виїхали з Чехії або шукають іншу роботу. Біженці, які мають візу тимчасового захисту, можуть безперешкодно отримати роботу в Чехії, їм не потрібні дозволи на роботу. Однак роботодавці повинні повідомити Центр зайнятості про їхнє прийняття — так само, як і у випадку інших іноземців. За попередньою інформацією, приблизно 70 відсотків працевлаштованих українських біженців — жінки.