Де в Європі найнижчий рівень безробіття

Чехія продовжує лідирувати за рівнем зайнятості населення.

Де в Європі найнижчий рівень безробіття

Всередині Євросоюзу Чехія продовжує лідирувати за рівнем зайнятості населення: безробіття залишається найнижчим на шостий рік поспіль. У листопаді рівень безробіття у Чехії становив 3,5% і не змінився порівняно з жовтнем, пишуть ceskenoviny.cz.

Через служби зайнятості шукали роботу 257 187 осіб. Кількість запропонованих вакансій дещо знизилася порівняно з жовтнем і становила майже 292 тисячі. Дані були опубліковані сьогодні, 8 грудня, Управлінням з праці Чеської Республіки (UP ČR). Відомство передбачає, що безробіття збільшиться найближчими місяцями. У листопаді минулого року безробіття в країні становило 3,3%.

Кількість вакансій, запропонованих службами зайнятості, скоротилася на 5 390 за місяць, а порівняно з листопадом минулого року – на 52 870. У середньому на одну вакансію припадає 0,9 претендента.

«Роботодавці, як і раніше, зацікавлені в працівниках, в основному технічних та ремісничих спеціальностей. Довгостроковий попит – на кваліфікованих майстрів», – розповів Віктор Наймон, генеральний директор Управління з праці. Поступово починається зимовий туристичний сезон, цього року без обмежень через пандемію. Роботодавці шукають співробітників на неповний робочий день для роботи на гірськолижних витягах, в індустрії гостинності та як лижні інструктори.

За даними Управління праці, безробіття, ймовірно, зросте в найближчі місяці через скорочення сезонної роботи. На ринок праці також може вплинути енергетична криза, перебіг військового конфлікту в Україні та поточна епідемічна ситуація.

За даними на кінець листопада, у Чехії працювало 99 644 українців з візами тимчасового захисту. Найчастіше вони працюють збирачами чи помічниками у будівництві, виробництві та на транспорті. Із загальної кількості претендентів, зареєстрованих у бюро з працевлаштування, 5,3% складали українці.

У середньому по Європі рівень безробіття 2021 року становив 7%.