- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Країнам Європи не вдається усунути дефіцит робочої сили за допомогою українських біженців
Хоча багато з них мають вищу освіту та необхідні навички.
Європейські країни не змогли усунути дефіцит робочої сили за допомогою українських біженців, незважаючи на те, що багато з них мають вищу освіту та необхідні навички.
Про це повідомляє Reuters.
Повідомляється, що країни Європи розраховували, що потік українських біженців, який виник після вторгнення Росії, допоможе усунути дефіцит робочої сили, особливо країнам на сході ЄС.
Неможливість довгострокового працевлаштування пов’язана з перешкодами для біженців у Європі, зокрема з відсутністю місць у дитячих закладах і небажанням ЄС визнавати неєвропейські академічні та професійні кваліфікації українців.
Зазначається, що багато біженців продовжують працювати на низькокваліфікованих роботах без довгострокових кар'єрних перспектив.
Українська біженка Світлана Чугіль у коментарі Reuters розповіла, що надіслала запит на отримання умовної ліцензії на роботу в Польщі лікарем-ортопедом і фізіотерапевтом. Проте для підтвердження її заяви був потрібен важливий документ, який жінка залишила на окупованих територіях України.
«Мене не можна було найняти лікарем чи фізіотерапевтом без визнання мого диплому», — сказала вона.
Після інтернатури вона влаштувалася на дві немедичні роботи, але графік було важко поєднувати із доглядом за дітьми.
За оцінками дослідницького центру Організації економічного співробітництва та розвитку, працевлаштування українських біженців могло б збільшити кількість робочої сили у Європі на піввідсотка, що позитивно вплинуло б на проблеми з інфляцією.
У Німеччині, країні з найбільшою економікою Європи, яка приймає найбільше біженців з України, кількість відкритих вакансій зросла до найвищого рівня з моменту закінчення Другої світової війни.
Незважаючи на це, наразі менше одного з п’яти біженців знайшли роботу, оскільки Берлін зосереджується на мовних курсах, які мають допомогти біженцям знайти довгострокову роботу відповідно до їхніх навичок.
Експерти з дослідницького центру міграційної політики заявили, що масштабний потік біженців з України розглядається як «чудова можливість» у Німеччині.
Однак дослідниця Ілдіко Паллман сказала, що працевлаштування здебільшого неможливе без володіння місцевою мовою.
Енцо Вебер, експерт з ринку праці Німецького інституту дослідження зайнятості, заявив, що потрібно запровадити правила, які дозволять біженцям з України залишитися в довгостроковій перспективі.
«Це усуне значну перешкоду не лише для біженців, а й для роботодавців», — зазначив він.
13 липня були опубліковані результати опитування, згідно з якими із понад мільйона українських біженців, які прибули до Німеччини, рятуючись від війни Росії проти України, 44% хотіли б залишитися в країні.