Лише близько 10% українських біженців у Швейцарії знайшли роботу

Загалом 9,4% дорослих, які мають спеціальний захисний статус S, вже знайшли роботу, причому більшість із них зайняті у ресторанному секторі.

Лише близько 10% українських біженців у Швейцарії знайшли роботу

Загалом на сьогоднішній день 3130 українських біженців знайшли роботу завдяки спеціальному захисному статусу S, який дозволяє їм жити та працювати у Швейцарії протягом року. Майже чверть із них (23%) працюють у ресторанному бізнесі, повідомив у четвер Державний секретаріат з міграції (SEM). Крім того, 17% працюють у секторі "планування, консалтинг, інформаційні технології". На сільське господарство та освіту припадає по 8% біженців із України зі статусом S.

Загалом 33 379 бенефіціарів цєії посвідки на проживання перебувають у працездатному віці за даними на 1 серпня, повідомив SEM. Таким чином, частка біженців, що працюють, становить 9,4%. Проте кількість виданих дозволів на роботу насправді вища – річ у тому, що вони реєструються із затримкою та не потрапляють у статистику, зазначає SEM.

Згідно з останніми даними, з початку військових дій Росії на території України до Швейцарії в'їхали та зареєструвалися як біженець 61 424 особи з України; 59411 з них отримали дозвіл категорії S.

Зазначимо, що спеціальний захисний статус S Швейцарія створила після балканських військових конфліктів у 1990-х роках, проте раніше ніколи не застосовувала на практиці. Він дозволяє біженцям жити та працювати у Швейцарії протягом одного року з можливістю продовження цього терміну у разі потреби.