Monobank поки не працюватиме в Польщі

Влада не дозволила Universal Bank відкрити філію іноземного банку на території Республіки Польща.

Monobank поки не працюватиме в Польщі

Комісія фінансового нагляду (Komisja Nadzoru Finansowego) Польщі не дозволила Universal Bank відкрити філію іноземного банку на території Республіки Польща.

KNF звернув увагу на інформацію, що з’являється в ЗМІ, яка може ввести клієнтів в оману. Вона стосується “виходу на польський банківський ринок” суб’єкта, який використовує бренд “Monobank” і мав би використовувати на польському ринку бренд “Stereo”. При цьому, як пояснили в KNF, це банк в Україні, який працює під назвою Universal Bank.

Зазначалося, що згідно з положеннями польського банківського законодавства, Universal Bank є іноземним банком, тобто банком із зареєстрованим офісом за межами території Європейської економічної зони, а відкриття філії іноземного банку в Польщі вимагає отримання дозволу від Комісії фінансового нагляду, який видається після виконання банківських умов. Додано, що іноземні банки також можуть засновувати вітчизняні банки на території Республіки Польща у формі дочірнього акціонерного товариства, однак також після отримання відповідного дозволу від  KNF.

«Поки що Комісія фінансового нагляду Польщі не видавала вищезазначених дозволів для Universal Bank, не отримувала заявок на такі дозволи та не веде процедур щодо їх надання», – йдеться в офіційному повідомленні KNF, яке цитує inpoland.net.pl.