Опитування: половина українських працівників в Польщі хоче повернутися на батьківщину

Чверть не планує повертатися в Україну.

Опитування: половина українських працівників в Польщі хоче повернутися на батьківщину

Половина працівників з України хоче повернутися на батьківщину після закінчення війни, 26% респондентів ще не визначилися, 25% не планує повертатися в Україну, свідчать опубліковані у вівторок, 3 січня, результати опитування.

У рамках звіту OTTO Work Force «Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?» респондентів запитували, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. 43% відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні. 38% планує почати вивчати польську мову. 21% сказали, що хочуть знайти квартиру, а 20% - привезти до Польщі найближчу родину. 5% зазначили, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.

44% респондентів відповіли, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, крім України. 35% ще не прийняли рішення з цього приводу. Варіант виїзду на Захід розглядають 22%, причому 3/4 опитаних вказали Німеччину.

У звіті наголошується, що у 2020 та 2021 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Однак в опитуванні за 2022 рік вперше найбільше відповідей стосувалося безпеки – 45%. Далі йдуть вищі заробітки (37%), бажання забезпечити краще життя сім’ї (29%) і кращий економічний стан (28%).

У опитуванні взяли участь 502 тимчасові працівники з України, 66% - це жінки. Опитування проводилось у листопаді 2022 року.