Підвищення мінімальної зарплати у Польщі: скільки зароблятимуть українці з 1 липня

У 2024 році знову очікується подвійне підвищення мінімальної заробітної плати у Польщі.

Підвищення мінімальної зарплати у Польщі: скільки зароблятимуть українці з 1 липня

З 1 липня відбулося друге за рік зростання мінімальних зарплат у Польщі. Це означає, що мінімальні оклади та погодинні ставки для українців в Польщі також зросли на 110 злотих брутто (майже на 1 тис.грн) – до 3 600 злотих брутто (орієнтовно 2783 злотих нетто – приблизно 25,3 тис. грн.) для тих, хто працює за трудовим договором.

Мінімальна ставка на годину для працівників за договором доручення нині складає – 23,50 злотих брутто (210 грн). У місяць це відповідно – 4700 -5875 злотих залежно від кількості відпрацьованих годин – повідомляють у Міграційній платформі EWL (це орієнтовно 42,6-53,2 тис.грн).

Найбільше вакансій для українців без обов’язку знання польської мови та досвіду наразі пропонують у сфері логістики (це робота з комплектацією та пакуванням посилок на складах одягу та продуктових складах) – такі вакансії є на території всієї країни. Найбільше їх у Нижньосілезькому (з центром у Вроцлаві), Поморському (Гданськ), Великопольському (Познань) і Мазовецькому (Варшава) воєводствах. У середньому можна заробити від 5500 до 6800 злотих (49,8 –61,6 тис.грн) залежно від кількості робочих годин.

Багато роботи на підприємствах харчової та переробної промисловості. Йдеться про пакування яєць, виготовлення сосисок чи виробництво іншої м’ясної продукції. Підприємства, які пропонують таку роботу, знаходяться переважно у Великопольському воєводстві.

Також є вакансії на підприємствах рибної переробки в основному у Поморському регіоні (Гданськ).

Ближче до кордону з Німеччиною та Словаччиною українцям пропонують вакансії на підприємствах машинобудівної галузі. Це воєводства з центрами у Вроцлаві та Катовіце.

Польська економіка стикається з дефіцитом кадрів, тому однією з що має найбільший попит вакансій у Польщі є рекрутер – людини, яка займається пошуком та залученням кадрів. «Це робота, яку можна виконувати онлайн з України чи Польщі як додатковий заробіток. За неї платять від 1000 до 50 000 злотих (від 9 тис. до 453 тис.грн ). Кадрові агенції готові витрачати кошти на навчання рекрутерів і пропонують усілякі бонуси. Усе через те, польські підприємства мають замовлення, а робочих рук не вистачає – через брак чоловіків і міграцію українців до інших країн Європи, де вони теж мають спрощений доступ до ринку праці. Своїми ресурсами Польща не може впоратися – рівень безробіття у країні залишається низьким», – розповідає директорка департаменту рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.

За даними Головного статистичного управління Польщі, рівень безробіття у Польщі в травні склав 5,1%. Євростат у квітні фіксував у Польщі на рівні з Чехією найнижчий рівень безробіття в Європі – 2,7%.

 У 2024 році знову очікується подвійне підвищення мінімальної заробітної плати у Польщі. Спочатку розмір мінімалки зросте у січні до 4242 злотих брутто за трудовим договором (38,5 тис.грн) і 27,70 злотих брутто погодинно (249 грн). А потім – у липні 2024 року до 4300 злотих брутто (майже 39 тис.грн) і 28,10 злотих брутто погодинно (253 грн).