- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
План Італії на випадок припинення постачання газу з Росії: більше вугілля, вимкнені ліхтарі та зниження температури у приміщеннях
Італія розробила план на випадок повного припинення постачання газу з Росії, пише La Repubblica.
Італія має план на випадок повного припинення постачання газу з Росії, пише La Repubblica. Він передбачає ширше використання вугільних електростанцій, припинення поставок на енергоємні виробництва та жорстку економію у побуті.
Італія поки що знаходиться на першому з трьох рівнів кризи. Однак, якщо Росія остаточно перекриє постачання природного газу до Європи (торік Москва забезпечила 44% потреб регіону), уряд змушений буде оголосити надзвичайну ситуацію. Розроблений план включає серію заходів: від нормування газу на енергоємних підприємствах до ширшого використання вугільних станцій для виробництва електроенергії. Також передбачена політика жорсткого обмеження споживання: економія на опаленні та вуличному освітленні. Заходи діятимуть доти, доки російський газ не замінять постачавками з інших країн-виробників.
Теплові електростанції повертаються до вугілля
У зв'язку з надзвичайною ситуацією з поставками газу та прагненням заощадити час, доки країни шукають альтернативних Росії експортерів, по всій Європі зараз відновлюють роботу вугільні електростанції, які мали закритися. Прощавай, боротьба зі зміною клімату! Італії теж довелося піти на такий крок. План уряду Маріо Драгі на випадок виникнення надзвичайної ситуації передбачає збільшення виробництва електроенергії на діючих ТЕЦ. Закрити їх планували 2025 року.
Йдеться про шість електростанцій: дві на Сардинії, які обслуговують тільки острів, та решта у Венеції, Монфальконі, Чивітавек'є та Бріндізі. Станції вже задіяні: за останні тижні вони змогли забезпечити електроенергією на 8%, що вдвічі більше від середнього показника продуктивності останніх років. Мета - замістити хоча б п'ять мільярдів кубометрів газу.
Обмеження на використання опалення та вуличного освітлення
Уряд через підконтрольну йому компанію Eni забезпечив частину альтернативних поставок. Але цього може бути замало, щоб до зими замістити російський газ. Тому надзвичайний план також передбачає значне скорочення споживання. План суворої економії вже частково діє: з першого травня цього року до 30 квітня 2023 року температура в приміщеннях державних установ не може перевищувати 19 градусів узимку і бути нижчою за 27 градусів влітку. Але уряд готовий розширити дію обмежень на приватні будинки та офіси.
Також планується скоротити кількість годин використання протягом дня. Скорочення споживання торкнеться і вуличного освітлення: ліхтарі на дорогах вимикають як у містах, так і за їх межами, крім того, запровадять "комендантську годину" для підсвічування пам'яток та історичних будівель.
Призупинення постачання енергоємним підприємствам
План уряду на випадок надзвичайної ситуації передбачає три рівні кризи. Італія поки що на першому. Але якщо ситуація різко погіршиться, наприклад, за повного припинення російських поставок, рівень надзвичайної ситуації може бути підвищений негайно. Це означає, що можуть бути запроваджені такі заходи, як тимчасове призупинення постачання найенергоємніших галузей промисловості: від цементних заводів до металургійних комбінатів, від керамічних фабрик до виробництва скла.
При цьому з'явиться можливість користуватися стратегічними резервами. Йдеться про сховища газу, яким оператори запаслися влітку, щоб потім перепродати взимку. У разі надзвичайної ситуації уряд може дозволити використовувати стратегічні резерви, тобто ту частину, яка не призначена для продажу.
Тридцять мільярдів євро від уряду на подолання енергетичної кризи
На даний момент уряд виділив 30 мільярдів євро на стримування наслідків енергетичної кризи для сімей та компаній. Ця сума призначена не тільки для того, щоб стримати зростання рахунків, а й підтримати компанії, які постраждали від таких побічних ефектів, як збільшення транспортних витрат. Лише на заходи зі стримування зростання цін, яке очікується в період з першого липня до 30 вересня, було виділено три мільярди євро. Але, безумовно, уряд не повинен зупинятися на досягнутому.
За останній місяць ціни на газ на фінансових ринках подвоїлися, а необхідність знайти альтернативу російським поставкам призводить до збільшення попиту, що ніяк не сприяє стримуванню подорожчання. Вимога ЄС заповнити сховища до 90% до кінця року також вплинула на зростання цін: уряд змушений був втрутитися через Національне товариство газопроводів, щоб покрити частину закупівель.