Польським будівельним фірмам не вистачає українців – робітники з Пакистану не підійшли

Ще до війни в Україні у будівельній галузі Польщі не вистачало робочих рук.

Польським будівельним фірмам не вистачає українців – робітники з Пакистану не підійшли

Ще до війни в Україні у будівельній галузі Польщі не вистачало робочих рук. Після початку війни ця проблема загострилася. Про це заявив Даріуш Блохер, член наглядової ради забудовника Budimex.

За підрахунками Польської асоціації працедавців будівництва, після початку війни в Україні з польських будівель виїхало від 90 до 100 тисяч, тобто 20-30% працевлаштованих там громадян України. Наслідком цього є спад будівництва житла в Польщі, передусім цю проблему відчувають невеликі підприємства, у яких працює до 9 осіб. Через зменшення кількості замовлень, вони змушені переходити в інші сегменти будівельної галузі, і їх поглинають великі компанії, завдяки чому вони заповнюють кадрові прогалини, зазначає Даріуш Блохер.

За його оцінками, через 2-3 роки будівничій галузі знадобиться ще більше працівників, приблизно на 30% або на 150 тисяч осіб. Експерт зазначає що Польщі насправді нема звідки набрати стільки працівників, які задовольнять потреби галузі. Наприклад, працездатність працівників з Пакистану, які тільки починають працювати у Польщі, щодо громадян України становить лише 30%, передусім через мовний бар’єр.