Радикально скоротить виплати: країна ЄС змінює правила для українців

Влада Ірландії збирається скоротити час безкоштовного проживання для нових українських біженців та скоротити суми виплат 3 220 до 38,8 євро.

Радикально скоротить виплати: країна ЄС змінює правила для українців

Влада Ірландії збирається скоротити час безкоштовного проживання для нових українських біженців та скоротити суми виплат 3 220 до 38,8 євро.

Про це повідомляє Irish Independent.

Відповідно до запропонованих змін, щотижневі виплати для українських біженців будуть знижені з 220 євро (близько 9,2 тисяч гривень) до 38,8 євро (близько 1,6 тисяч гривень), що менше у 5,5 разів.

Крім того, новим біженцям буде надано лише 90 днів проживання у державному житлі (зараз – безстроково).

Ідея скорочення виплат та обмеження доступу до державного житла не є новою. Влада Ірландії неодноразово заявляла про плани запровадити суворіші правила для нових біженців. Очікувалося, що ці зміни набудуть чинності вже у січні 2024 року, але тоді цього не сталося.

За словами міністра соціального захисту Хізер Хамфріс, обставини, що змінилися, вимагають перегляду політики. Хоча війна в Україні продовжується, Хамфріс стверджує, що ситуація для українців, які прибувають до Ірландії, змінилася від тої, що була на початку конфлікту.

Хамфріс зазначає, що українці, які прибули до Ірландії у 2022 році невдовзі після початку війни, часто не мали жодних засобів для існування і потребували більшої соціальної підтримки. Однак зараз більшість українців приїжджають до Ірландії з інших країн ЄС, а не безпосередньо з України.

Міністр вважає, що це свідчить про привабливість ірландської системи державного забезпечення.

"Я знаю, що війна в Україні триває, але ситуація дещо відрізняється від тієї, що була два роки тому... ми раді робити все необхідне, - сказала Хамфріс, - але ми не можемо бути привабливішими за інші європейські країни, вони (біженці – ред.) приїхали до Європи, і ми стали другим пунктом призначення. Було більш вигідно їхати сюди".

Ініціатива щодо скорочення фінансової підтримки та обмеження доступу до державного житла отримала схвалення уряду, але ще не була затверджена президентом. Якщо ці зміни набудуть чинності, це стане ще однією ознакою того, що тиск на мігрантів в Європі зростає.