Скільки грошей чехи витрачають на продукти на місяць

Зростання цін на продукти харчування значно впливає на купівельну поведінку чеських споживачів.

Скільки грошей чехи витрачають на продукти на місяць

Ціни на продукти харчування в Чехії зростають уже певний час і багатьом домогосподарствам довелося пристосовуватися. Більше половини чехів купують продукти харчування під час розпродажів. Найчастіше вони витрачають на продукти від 5 до 10 тисяч крон на місяць, пише novinky.cz.

Зростання цін на продукти харчування значно впливає на купівельну поведінку чеських споживачів, згідно з даними недавнього опитування, проведеного компанією Kruk серед більш ніж 1 000 представників чеського населення. 54% людей, особливо жінки (61%), шукають знижки на продукти харчування та купують лише такі товари.

Понад чверть (28%) чехів були змушені через зростання цін купувати лише основні продукти харчування. П'ята частина домогосподарств стала купувати продукти харчування нижчої якості, і приблизно кожен шостий чи кожен сьомий чех намагається скоротити свої витрати харчування шляхом коригування свого раціону, тоді як стільки ж допомагають собі самі, вирощуючи власні продукти харчування. 10% чехів їздить за продуктами до сусідніх країн, де вони дешевші.

Понад чотири п'ятих домогосподарства (82%) витрачають на харчування до 10 000 крон на місяць. Найчастіше щомісячні витрати становлять від 5 000 до 10 000 крон, про що згадали майже двох п'ятих людей (37%).

Три з десяти домогосподарств витрачають від 3 до 5 тисяч крон. Тільки близько 18% витрачають на купівлю продуктів харчування понад 10 000 крон на місяць.

Про найвищі витрати на продукти харчування в ході опитування повідомляють жителі Праги, тоді як люди похилого віку з невеликих міст частіше допомагають собі самі, розводячи худобу і вирощуючи власні продукти харчування.