- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Скільки українців у Польщі працює на посадах нижче своєї кваліфікації
Робота нижче кваліфікації означає нижчий заробіток, що впливає на рівень життя.
Робота нижче рівня кваліфікації стала звичайним явищем при працевлаштуванні іноземців за кордоном. Нерідко трапляється, що лікарям, юристам, викладачам, фармацевтам доводиться працювати таксистами, касирами, будівельниками, у клінінгових службах чи на складах.
Фахівці Польського економічного інституту у «Tygodnik Gospodarczy», посилаючись на дані Євростату, зазначили, що відсоток іноземців, які працюють у Польщі нижче своєї кваліфікації, вищий, ніж в інших країнах ЄС. Середній показник по ЄС становить 39,4%, а в Польщі – 48%.
Що стосується Польщі, то проблема пошуку роботи відповідно до кваліфікації та освіти стосується переважно біженців з України. Результати дослідження, проведеного Міграційною платформою EWL та Центром східноєвропейських досліджень Варшавського університету, свідчать, що відсоток громадян України, які працюють у Польщі відповідно до своєї кваліфікації, зменшився майже вдвічі, з 68% у 2021 році до 35% на даний момент. Це означає, що більше половини з них працюють нижче своєї кваліфікації.
На думку експертів, у довгостроковій перспективі така робота негативно впливає на якість виконаної роботи та стосунки в колективі. Крім того, робота нижче кваліфікації означає нижчий заробіток, що впливає на рівень життя.
За оцінками експертів, якби кваліфіковані мігранти працювали на посадах, які відповідають їхній освіті та навичкам, а іноземці отримували б заробітну плату на рівні із місцевими працівниками, це принесло б європейській економіці 33,8 мільярда євро.