У Чехії більш ніж удвічі впали продажі квартир

Ціни на нерухомість зростають швидше, ніж доходи населення.

У Чехії більш ніж удвічі впали продажі квартир

Минулого року кількість проданих квартир у Чеській Республіці скоротилася більш ніж наполовину. Опитування, проведене Чеською банківською асоціацією у співпраці з Dataligence, базою даних про нерухомість в Чехії, показало, що продаж старих квартир впав на 51%, сімейних будинків на 49% і нових квартир на 57%, пише ceskenoviny.cz.

Це найнижчий показник продажів за 10 років.

Ціни на нерухомість зростають швидше, ніж доходи населення. Ціни на будинки та старі квартири на більшій частині території Чеської Республіки впали наприкінці року, але їхнє зниження було помірним. Ціни досягли свого максимуму в середині 2022 року і впали в середньому на 4,3% до кінця. У річному порівнянні старі квартири зросли у ціні на 3,4%. Квадратний метр старої квартири в Чехії наприкінці року коштував у середньому близько 49 000 крон, у Празі – понад 117 000 крон.

Середні ціни продажу новобудов зросли на 11%, у Чеській Республіці в середньому до більш ніж 120 000 крон за квадратний метр, а в Празі на 10% до 151 643 крон за квадратний метр. Середня ціна в регіонах збільшилася на 14%, до 100643 крон за квадратний метр.

Зазначимо, що за останні 10 років у Чехії зростання цін на нерухомість було одним із найшвидших у рамках Євросоюзу. За останні три роки воно склало 54% у Чехії та 24% у ЄС.