У Чехії дуже складно назбирати грошей на власне житло

Для купівлі нерухомості у Празі потрібно 14,3 брутто річних заробітних плат.

У Чехії дуже складно назбирати грошей на власне житло

Чехія - друга найменш доступна країна в Європі для покупки свого житла. У середньому для купівлі нерухомості площею 70 квадратних метрів потрібно 13 брутто-зарплат (до вирахування податків). Прага є третім найдорожчим мегаполісом для покупки житла після Амстердама та Братислави. Для купівлі нерухомості у столиці потрібно 14,3 брутто річних заробітних плат. Це випливає із актуального індексу нерухомості консалтингової компанії Deloitte.

У Чехії, як і в 22 інших країнах, зросла середня ціна на житло. Вона збільшилася з 3342 євро (80 000 крон) у 2021 році до нинішніх 3753 євро (90 000 крон) за квадратний метр, що більше на 12%. Також на чеському ринку житла відбулося різке зниження продажів квартир, в основному через посилення грошово-кредитної політики Чеського національного банку.

Що стосується орендного житла, то Чехія перебуває у вигіднішому становищі порівняно з іншими європейськими країнами. Прага, де середньомісячна орендна плата становить 14,4 євро (345 крон) за квадратний метр, посіла 23 місце з 66 міст.

За даними Deloitte, найдоступніше власне житло серед країн ЄС зараз у Бельгії та Норвегії, де жителям потрібно менше п'яти брутто річних зарплат для його покупки. За ними йдуть Данія та Словенія.