У Чехії магазини все частіше не приймають платіжних карток

Найчастіше про цю проблему повідомляли мешканці Моравії.

У Чехії магазини все частіше не приймають платіжних карток

Чверть чехів за останній рік зіткнулася зі збільшенням числа магазинів, які не приймають оплату за картками та просять готівку. 16% стикалися з цим в одному випадку, 9% – неодноразово. Найчастіше про цю проблему повідомляли жителі Моравії – 32%.

Це випливає із опитування, проведеного компанією STEM/MARK для банкоматного провайдера Euronet.

За даними опитування, майже половина людей, які не змогли розплатитися карткою у торговельному підприємстві, заявляють, що зазвичай мають при собі достатньо готівки, 34 відсотки респондентів намагаються знайти банкомат, щоб зняти готівку, і лише одна п'ята частина йде туди, де приймають картки.

Однією з причин, що спонукали дрібні торгові підприємства та ресторани в невеликих містах задуматися про безготівкові розрахунки, було обов'язкове запровадження електронної реєстрації продажів і, таким чином, вимушений рух до деякого рівня цифровізації. Проте нинішній уряд скасував цю норму.

У невеликих містах оплата карткою, як і раніше, не є нормою. Ресторанам і сервісам не вигідно купувати платіжні термінали, і клієнти змушені користуватися готівкою.

Майже кожен чех хоча б раз на тиждень розплачується готівкою. Порівняно з минулим роком їхня кількість збільшилася з 89 до 94%.