У Чехії рекордно знизилася реальна зарплата

Разом із латишами та угорцями чеські працівники стали свідками найбільшого падіння реальної заробітної плати, яка знизилася на 14-15%.

У Чехії рекордно знизилася реальна зарплата

Минулого року реальна заробітна плата чеських працівників суттєво знизилася. Разом із латишами та угорцями чеські працівники стали свідками найбільшого падіння реальної заробітної плати, яка у четвертому кварталі минулого року знизилася на 14-15%. В інших країнах Європи заробітна плата знизилася на однозначну величину порівняно з минулим роком, і лише у Словенії, Болгарії та Греції реальна заробітна плата зросла.

Це випливає із даних Євростату, який відстежує витрати на заробітну плату у діловому секторі за вирахуванням поточної інфляції.

Причиною цього є зростання цін, адже Чеська Республіка увійшла до п'ятірки країн, що найбільш постраждали. Також чехи опинилися серед тих працівників, які просили про найменше підвищення заробітної плати. Тому, за даними Євростату, місцевим компаніям було достатньо підвищити витрати на заробітну плату на 3% у номінальному вираженні, як і в Іспанії, Португалії, Італії та Данії – країнах із значно нижчою інфляцією.