У Чехії складно прожити на одну зарплату – три чверті робітників у Празі змушені підробляти

Споживчі ціни у Чеській Республіці у жовтні зросли на 15,1% у річному обчисленні.

У Чехії складно прожити на одну зарплату – три чверті робітників у Празі змушені підробляти

Через зростання вартості життя 68% робітників у Празі змушені шукати підробітку, щоб їм вистачило зарплати до кінця місяця.

Такий результат опитування, яке провів стартап Grason серед 300 респондентів з мегаполісу та околиць. Опитували людей, які працюють водіями, комірниками, продавцями, кухарями чи офіціантами, пише zoznamzpravy.cz.

Опитування показало, що 39% людей, яким доходів від основної роботи недостатньо, працюють у трьох і більше роботодавців одночасно. На додаток до своєї постійної роботи, приблизно 30% мають дохід від іншого роботодавця, а 27% отримують додатковий дохід, працюючи зайві зміни у свого роботодавця.

Згідно з опитуванням, 49% потребують додаткового доходу до своєї звичайної зарплати у розмірі від 5 000 до 9 000 крон на місяць. Приблизно третини потрібно заробляти додатково від 10 000 до 19 000 крон на місяць, а 17% заявили, що їм потрібно 20 000 крон або більше у сімейному бюджеті.

Серед причин, через які їм потрібно більше грошей, люди називали високі авансові платежі за комунальні послуги, ціни на енергоносії, зростання цін на продукти або небажання залежати тільки від одного роботодавця. За даними Grason, деякі працівники побоюються, що їхній роботодавець збанкрутує через поточну економічну ситуацію.

Споживчі ціни у Чеській Республіці у жовтні зросли на 15,1% у річному обчисленні, згідно з даними Чеського статистичного управління.