У Чехії зараз бензин коштує дешевше, ніж у більшості країн Європи

Дешевше, ніж у Чехії, можна заправити автомобіль у Болгарії та Польщі.

У Чехії зараз бензин коштує дешевше, ніж у більшості країн Європи

При поїздці автомобілем у літню відпустку мешканцям Чехії вигідніше заправитися на території країни, оскільки ціни на чеських заправках нижчі, ніж у більшості країн Європи.

Бензин та дизельне паливо в країнах Західної та Північної Європи суттєво дорожчі, ніж у Чеській Республіці. Дешевше, ніж у Чехії, можна заправити автомобіль у Болгарії. У Польщі дешевше коштує лише бензин, але не дизельне пальне.

Такий висновок робить інформагентство ČTK з посиланням на денні Європейської комісії, яка щотижня публікує середні ціни на паливо в усіх країнах ЄС.

Згідно з поточними даними Єврокомісії, середня ціна бензину в Чехії становить 37,2 крони за літр. У Польщі літр бензину коштує близько 34,6 крон, а у Хорватії приблизно на 0,20 крон менше. У Болгарії бензин найдешевший у всьому ЄС – у перерахунку на крони 30,6 крон за літр. У Німеччині – близько 43,9 крон, у Франції приблизно на 0,50 крон дорожче. Найдорожчий бензин у Фінляндії – у перерахунку на крони 45,8 крон за літр.

Ціна дизельного пального в Чехії складає 32,5 крон. Дешевше воно лише у трьох країнах Євросоюзу: у Болгарії, Литві та Румунії. У Німеччині літр дизеля коштує 38,2 крон. Найдорожче дизельне пальне в ЄС – у Швеції, де літр коштує близько 45,1 крони.