У Чехії знижують ціни на газ та електроенергію

Зміна має торкнутися мільйона домогосподарств і малих підприємств.

У Чехії знижують ціни на газ та електроенергію

Чеський постачальник енергії E. ON з 15 лютого знижує ціни на електроенергію та газ з 15-го лютого, для більшості споживачів - нижче за рівень визначений державою. Інші ціни будуть скориговані з 1 березня. Ціна на газ знизиться на 13%, електроенергія подешевшає на 18%. Зміна має торкнутися мільйона домогосподарств і малих підприємств.

Рівень цін,  встановлений урядом, становить 3 025 чеських крон за мегават-годину (МВтч), включаючи ПДВ на газ, та 6050 чеських крон, включаючи ПДВ на електроенергію. Новий прейскурант E. ON на електроенергію буде на шість відсотків нижче від цього рівня, а на газ — навіть на вісім відсотків.

За підрахунками E. ON, домогосподарство, яке використовує електрику для опалення, економитиме близько 1900 крон на рік, а якщо воно опалюється газом, економія може становити до 3750 крон на рік. Для домогосподарства, яке використовує електрику та газ лише для звичайного споживання, а не для опалення, це економія приблизно 760 крон на рік на електриці та 860 крон на газі.

Раніше найбільший чеський постачальник газу Innogy  запропонував новим клієнтам і тим, чиї фіксовані контракти закінчуються, прейскурант із фіксованою ціною на один рік. Це на 250 чеських крон нижче за максимальну ціну, гарантовану державою, яка становить 3025 чеських крон, включаючи ПДВ.