У Чехії знову зростають ціни на оренду житла

Для початку проживання в квартирі 2+1 орендарю необхідно щонайменше 60 000 крон.

У Чехії знову зростають ціни на оренду житла

Ціни на оренду житла знову зростають, хай і повільно. Єдиним винятком залишається Брно, де орендна плата у найкращих районах не набагато нижча, ніж у столиці, пише novinky.cz.

«Орендні ставки досягли нових рекордів. У першому кварталі вони зросли на 10%, порівняно з попереднім роком. Попит поступово зростає», - резюмував Хендрік Мейєр, голова компанії European Housing Services, до якої входить портал Bezrealitky.cz.

На одну пропозицію про вільну квартиру в оренду відгукується до 25 претендентів, більшість із них — у столиці.

За даними Bezrealitky.cz, квадратний метр орендної площі у Празі пропонується в середньому за 338 крон. Минулого літа це було 300 крон, а в першому кварталі 2021 року квадратний метр здавався лише за 260 крон.

У разі пропозицій на сайті Sreality.cz ціни вищі, тому що тут часто рекламуються квартири вищого стандарту та у дорожчих місцях, а також нові об'єкти.

"Крім того, орендна плата в Середньочеському краї вперше досягла 240 крон за квадратний метр", - додав Мейєр. На початку 2021 року ціна становила близько 210 крон за квадратний метр, за даними Bezrealitky.cz.

Навпаки, середня ціна оренди у Брно трохи знизилася, до 272 крон за квадратний метр. Однак у довгостроковій перспективі ціна залишається на колишньому рівні.

На початку минулого року на сайті Bezrealitky.cz квартири в Брно пропонувалися в середньому по 258 крон за квадратний метр, а згідно з аналізом компанії Imperia, квартири в кращому стані та з найкращим розташуванням пропонувалися по 310 крон за квадратний метр.

«У першому кварталі цього року найбільша кількість квартир, що здаються в оренду в Брно, були 1+kk із середньою орендною платою 12 546 крон та середньою площею понад 33 квадратні метри. Квартири 2+kk площею близько 55 квадрантних метрів пропонуються в середньому за 17 261 крону на місяць», - сказав Právo Далібор Ламка, керівник компанії Trikaya.

Найвища орендна плата, що вже перевищує 400 крон за метр, відзначена в районах Брно-Лішень та Брно-Центральний.

З іншого боку, найнижча — менше 300 крон за метр — у районах Медланки, Комін, Юндров, Бистрц та Івановіце. В інших районах зростання орендної плати було таким самим, як і в Празі.

Для порівняння, у Злинському краї, за даними EHS, ціни на оренду зросли зі 170 крон на початку 2021 року до більш ніж 200 крон у першому кварталі цього року.

В Остраві-Грабівці квартири 2+1 пропонуються за 8 500 крон чистої орендної плати. А ось найменша, 40-метрова квартира 2+кк у Порубі, коштує вже 12 000 крон.

На сайті Sreality.cz немебльована трикімнатна квартира у Брно-Чорному полі з балконом коштує 13 500 крон на місяць. Мебльовану двокімнатну квартиру в Брно-Чорному полі з балконом можна арендувати на сайті Sreality.cz за 13 500 крон на місяць. Нещодавно відремонтована квартира площею 47 квадратних метрів у районі Штиржице коштуватиме 16 000 крон на місяць.

Квартира площею 44 квадратних метрів у празькому районі Сміхов на вулиці Голечкова коштує 15 000 крон на місяць, а більш простора немебльована квартира 2+kk у Єременкові на Подолі – 22 000 крон на місяць.

Якщо до цін додати витрати на електроенергію та комунальні платежі, стане зрозуміло, що орендарю потрібно близько 20 000 крон на місяць за 2+1 у Празі та Брно у хорошому місці.

Зазвичай агентству нерухомості виплачуються два депозити плюс комісійні, тому для початку проживання в квартирі 2+1 орендарю необхідно не менше 60 000 крон.