У Європі цього року різко зросли ціни на авіаквитки

Деякі авіакомпанії отримали влітку рекордні прибутки.

У Європі цього року різко зросли ціни на авіаквитки

Європейська комісія проводить розслідування через нещодавнє зростання тарифів на авіаперевезення в Європі. Про це в інтерв'ю газеті Financial Times повідомила Адіна Валеан, комісар ЄС із транспорту.

За даними газети, деякі авіакомпанії отримали влітку рекордні прибутки завдяки зростанню тарифів на авіаквитки.

Валеан повідомила, що зараз представники ЄС вивчають деталі того, що саме відбувається на ринку і чому.

Європейська комісія не має повноважень щодо регулювання цін на авіаквитки. Однак її дії посилюють тиск на авіакомпанії у зв'язку із зростанням цін на квитки, спричиненим збільшенням попиту та нестачею літаків, пише Financial Times.

За даними ЄС, середні ціни на авіаквитки в Європі цього літа були на 20-30% вищими, ніж у 2019 році.

Валеан заявила, що не планує втручатися в роботу ринку авіаперевезень, але зазначила, що Єврокомісії потрібні докладніші дані про фактори, що призвели до зростання цін.

«Ми продовжуємо розслідування, оскільки ми не маємо повного і докладного пояснення», — сказала комісар ЄС.

За її словами, Комісія стурбована, зокрема, тим, що підвищення цін на квитки може підірвати доступність периферійних регіонів ЄС, таких як острови, які залежать від авіаперевезень, які пов'язують їх із рештою ЄС.

У ЄС авіакомпанії мають повну свободу дій під час встановлення цін на квитки. Лібералізація ринку авіаперевезень вже давно призвела до зниження цін на квитки, але цього року різке зростання попиту у поєднанні з нестачею літаків призвело до підвищення вартості, йдеться у статті.

За даними Financial Times, зростання витрат на паливо та персонал також призводить до підвищення цін.

Валеан висловила побоювання, що ціни на квитки залишаться на вищому рівні через дисбаланс між попитом на поїздки та обмеженою пропозицією нових літаків.

"Ми не очікуємо, що пропускна здатність зростатиме тими ж темпами, що й попит", - сказала вона.