У Німеччині продукти дешевші, ніж у Чехії

Прем'єр-міністр вирішив особисто перевірити, як різняться ціни на однакові товари.

У Німеччині продукти дешевші, ніж у Чехії

Практично ідентичні продукти від тих самих виробників у Чехії дорожчі, ніж у Німеччині. Як і тисячі чехів, прем'єр-міністр Петро Фіала виявив це, купуючи в сусідній країні, пишуть місцеві ЗМІ.

Зниження цін на продукти харчування, заради яких мешканці прикордонних районів уже давно їздять до Польщі та Німеччини, спонукало прем'єр-міністра Чехії перевірити, як різняться ціни на однакові товари. Фіала вирушив до прикордонного німецького Вальдзассена. Для контрольної закупівлі він вибрав дев'ять товарів, зокрема молоко, олію, хліб, а також шоколад, кетчуп, Nutella та Coca-Cola. Вартість закупівлі склала менше 20 євро, що приблизно дорівнює 500 кронам. Коли згодом прем'єр-міністр вирушив у чеський Хеб для покупки ідентичних продуктів, він виявив, що ті ж товари коштують більш ніж на 60 крон дорожче.

Деякі товари в його кошику були лише трохи дешевшими в Німеччині, але вершкове масло в Чехії виявилося більш ніж на третину дорожчим. Таку ж велику різницю в цінах Фіала виявив у випадку Nutella. Він купив її за 169,90 крони, тоді як у Німеччині вона коштувала 113,30 крони. При цьому чеська упаковка важила лише 600 грамів, а німецька – 750 грамів. Таким чином, ціна Nutella у Чехії майже вдвічі вища, ніж у Німеччині. Прем'єр-міністр також виявив різницю у розмірі упаковки Coca-Cola. Перерахована ціна 36,80 крони за пляшку в Німеччині відноситься до об'єму 1,25 літра, тоді як літр коштує 29,40 крони. Літрова упаковка, куплена в Хебі, коштує 32,90 крони. Подібну «магію» з ціною та обсягом прем'єр-міністр виявив при купівлі кетчупу Heinz, який у Чехії начебто дешевший, але лише доти, доки покупець не виявить, що 450 грамів він отримує за 76,90 крони, а в Німеччині — 570 г за 86,20 крони.

Виробники та продавці в один голос стверджують, що їхні націнки цілком розумні, але ціни в Німеччині залишаються нижчими, хоча купівельна спроможність у німецьких споживачів вища.

Чехи вже давно зіткнулися з тим, що схожі чи ідентичні товари за кордоном найчастіше коштують значно дешевше. У період високої інфляції ці відмінності у цінах стають ще помітнішими.