- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
У Польщі порахували користь від українських біженців для польської економіки
Розумно реалізований довгостроковий план щодо інтеграції біженців з України може призвести до збільшення ВВП Польщі від 0,2% до 3,5%.
Продуманий підхід до інтеграції громадян України в довгостроковій перспективі може призвести до зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) Польщі. Так вважають експерти консалтингової компанії Deloitte, які підготували звіт на тему біженців з України в Польщі.
У документі наголошується, що Польща має розробити стратегію, що дозволить мінімізувати ризики та використовувати можливості від напливу біженців з України.
“Добре підготовлена стратегія буде вигідною для всіх зацікавлених сторін: біженці матимуть легшу інтеграцію й вищий рівень життя, Польща - зростання ВВП, польські роботодавці - доступ до кваліфікованих працівників, працівники - вищі заробітні плати завдяки появі більших спеціальностей, пенсіонери – вищі пенсії завдяки вищим надходженням до ZUS”, - йдеться у звіті.
Експерти кажуть, що розумно реалізований довгостроковий план щодо інтеграції біженців з України може призвести до збільшення ВВП Польщі від 0,2% до 3,5%.
“Мігранти з України ще до війни мали позитивний вплив на економіку Польщі. 1,4 млн економічних мігрантів з України полегшила проблему дефіциту працівників у Польщі, долучившись тим самим до 13% зростання ВВП Польщі в 2013-2018 роках”, - наголошується в звіті Deloitte.
На думку експертів, ключове значення має професійна активізація біженців з України відповідно до їхньої кваліфікації.
“61% біженців мають вищу освіта, однак часто вона не визнається в Польщі. Нам потрібен процес, що полегшить перевірку іноземних документів, що засвідчують здобуту освіту або професійну кваліфікацію”, - йдеться у звіті.
Там також підкреслюється, що принципово важливо гарантувати біженцям з України стабільність, гідне існування, а також можливість професійного розвитку для дорослих і освіти для дітей та підлітків. Це допоможе Польщі використати потенціал приїжджих на користь обох сторін. Експерти Deloitte вважають, що біженці з України не тільки позитивно вплинуть на зменшення дефіциту робочої сили, а й покращать демографічну структуру Польщі.