У Польщі відчули перший негатив від повернення біженців в Україну

Відтік біженців зменшує показник роздрібних продаж.

У Польщі відчули перший негатив від повернення біженців в Україну

Відтік біженців з України сприяє погіршенню проблем торговельної галузі Польщі - зменшує показник роздрібних продаж.

Як повідомляє Yavp.pl, об’єм роздрібних продажів у Польщі в квітні знизився на 7,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Й таке зниження спостерігається вже третій місяць поспіль.

Експерти кажуть, що основних причин - дві. На думку експерта Польського інституту економіки Сергія Дручина, перша причина, яка впливає на обсяги торгівлі - це падіння реальних зарплат, через що люди змушені економити. А от друга причина - відтік українців з Польщі.

Аналітики кажуть, що наплив біженців з України відчутно підвищив показники роздрібної торгівлі минулого року. Особливо це було помітно в торгівлі продуктами, пальним, фармацевтичними препаратами та одягом. Однак зараз, коли українці почали все більше повертатися на батьківщину, падіння продажів почало автоматично поглиблюватися.

Статистика каже, що найбільше впали продажі електроніки та побутової техніки (-14,7%), пального (-14,5%), преси та книг (-15,6%). Індикатор торгівлі харчами й напоями знизився на 8%. Зростає незначно лише обсяг торгівлі одягом та взуттям (+0,6%). 

Якщо говорити про іншу причину цього явища - падіння реальних доходів у Польщі, то останні дослідження показують, що все більше людей готові скоротити свої витрати на важливі покупки. Так, згідно з дослідженням EY Future Consumer Index 2023, аж 91% поляків шукають дешевші місця для покупок. 31% поляків оцінює свою фінансову ситуацію як гіршу, ніж була ще 3-4 місяці тому. І кількість таких осіб збільшилася аж на 20%. Відтак, велика кількість осіб зменшує видатки на нові покупки.