Українці беруть все більше кредитів у польських банках

Більшість "українських" кредитів – це іпотека, на них припадає 77% всіх виданих позик.

Українці беруть все більше кредитів у польських банках

Систематичний приплив українців до Польщі призвів до значного збільшення їхніх фінансових зобов'язань перед польськими банками. Війна прискорила цю тенденцію, свідчить опубліковане Асоціацією польських банків дослідження InfoKredyt.

Кредитний портфель українців у ньому проаналізували вперше.

Вартість кредитного портфеля українців, які мешкають у Польщі, збільшилась з 1,63 млрд злотих (13,3 млрд грн за нинішнім курсом) на кінець 2018 року до 6,34 млрд злотих (52,16 млрд грн) на кінець вересня 2022 року.

Загальний обсяг споживчих кредитів у польських банках становить 778 млрд злотих, тому на українську частку припадає лише 0,8%.

Таке збільшення пов'язане не лише з появою у Польщі українських біженців, але вони лише посилили тенденцію останніх років – за дев'ять місяців кредитна заборгованість українців збільшилась майже на 1,1 млрд злотих.

Більшість "українських" кредитів – це іпотека, на них припадає 77% всіх виданих позик. Кредити готівкою становлять ще 18%, карткові кредити – 1,7%.

За даними польських банків, українці надійніші боржники, ніж поляки.

Це може бути пов'язано з тим, що польський портфель "постарів", тобто до нього входять зокрема кредити, взяті багато років тому, які, як правило, погано обслуговуються. І навпаки, "молоді" кредити, як правило, обслуговуються набагато краще.