Українці масово скуповують дешеве житло в Іспанії

Лише у першій половині 2022 року громадяни України купили в Іспанії 1 237 будинків, що на 73% більше, ніж у першій половині 2021 року.

Українці масово скуповують дешеве житло в Іспанії

З початку війни в Україні попит на купівлю житла в Іспанії українцями зріс до безпрецедентного рівня. За даними нотаріусів, лише у першій половині 2022 року, громадяни України купили в Іспанії 1 237 будинків, що на 73% більше, ніж у першій половині 2021 року, і майже на 60% вище за середній показник, зафіксований за останні 15 років (774 одиниці). ). Більше того, це рекорд в історичній серії спостережень з 2007 року.

Нотаріуси також оцінили середню вартість квадратного метра, сплачену українцями у першому півріччі 2022-го, у €1 612, що значно нижче за середній показник для іноземців загалом (€2 062). Фактично, українці посіли четверте місце у списку національностей, які витрачали на нерухомість в Іспанії найменше, після еквадорців (€1 198), румунів (€1 097) та марокканців (€964).

Еміліано Бермудес, генеральний заступник директора мережі агентств нерухомості Donpiso, стверджує, що профіль типових покупців житла з України – це «сім'ї з дітьми, а в деяких випадках самотні жінки з дітьми, які отримують державну допомогу».

Найчастіше, підкреслює Бермудес, це потенційні покупці з «середньо-низькою купівельною спроможністю, які шукають квартири без особливих вимог і уважно придивляються до ціни».

Як правило, їм потрібна нерухомість з двома і трьома спальнями, розташована в столицях провінцій або середніх містах, а також недалеко від Мадрида і Валенсії.

За даними порталу Idealista, найбільший інтерес для покупки нерухомості серед українців викликають три провінції: Аліканте, Валенсія та Барселона, на які припадає майже 60% усіх пошукових запитів на покупку нерухомості.