Українці витратили у Польщі рекордну суму

За оцінками, в Польщі проживає близько 2 мільйонів українців.

Українці витратили у Польщі рекордну суму

Узв’язку з війною українці масово виїхали до Польщі. Це, відповідно, суттєво вплинуло на економіку країни.

Витрати українців у Польщі у другому кварталі 2023 року склали 1,76 млрд злотих. Це майже на 300 мільйонів більше, ніж рік тому, і на 1,1 мільярда злотих більше, ніж у 2021 році.

Останній звіт GUS (центрального статистичного управління) показує, що у другому кварталі 2023 року іноземці перетнули польський кордон 43,72 мільйона разів. Це на 27,8 відсотка більше, ніж за аналогічний період роком раніше. Українці у квітні-червні 2023 року перетнули кордон з Польщею 4,6 мільйона разів у порівнянні з 4,02 мільйона разів роком раніше.

Трафік на польсько-українському кордоні все ще залишається досить високим. За оцінками, в Польщі проживає близько 2 мільйонів українців, що впливає на в’їзди та виїзди з країни, а також безпосередньо на витрати. До пандемії українці на касах польських магазинів і сервісних компаній залишали набагато менше коштів, ніж зараз. Зараз є тенденція до зростання. У порівнянні з першим кварталом витрати українців зросли на понад 351 мільйон злотих. Однак поки що важко оцінити, чи ця тенденція збережеться і надалі.