В Чехії зріс попит на сезонних працівників в індустрії відпочинку

Роботодавці часто потребують працівників на неповний робочий день.

В Чехії зріс попит на сезонних працівників в індустрії відпочинку

Чехія – лідер із зайнятості населення в Євросоюзі. Робота в Чехії є – на одне робоче місце претендує менше однієї людини. В листопаді минулого року рівень безробіття в країні склав лише 3,5%. За рівнем працевлаштування громадян ЧР лідирує вже шостий рік поспіль, пише видання ceskenoviny.cz.

На листопад чисельність вакансій становила 292 тисячі. 

"Роботодавці, як і раніше, зацікавлені у працівниках, в основному технічних і ремісничих спеціальностей. Довгостроковий попит — на кваліфікованих майстрів", — каже генеральний директор Управління праці Віктор Наймон.

З початком зимового туристичного сезону зріс попит на сезонних працівників в індустрії відпочинку. Роботодавці часто потребують працівників на неповний робочий день. Найчастіше це роботи з обслуговування гірськолижних підйомників, робота в індустрії гостинності, а також виконання обов’язків лижних інструкторів.

Водночас служба зайнятості прогнозує зростання безробіття. Найближчими місяцями це буде пов’язане із закінченням сезонних робіт. Певний вплив на ринок праці може мати і енергетична криза, війна в Україні, а також збільшення кількості хворих на COVID-19.

На кінець осені 2022 року в Чехії працевлаштовано майже 100 000 українців із візами тимчасового захисту. Люди, які не знають мови, обирають сфери будівництва та роздрібної торгівлі, склади, працевлаштовуються водіями. З-поміж усіх офіційно зареєстрованих безробітних у ЧР українці становлять 5,3%.