В яких містах Польщі найвищі зарплати

Найбільші середні зарплати не у Варшаві, а в Кракові.

В яких містах Польщі найвищі зарплати

У Польщі визначили, в яких містах та яких сферах діяльності найвищі зарплати. Відповідні дані проаналізувало місцеве Головне управління статистики.

До трійки лідерів потрапили Краків, Варшава та Гданськ. При цьому найбільші середні зарплати не у Варшаві, а в Кракові. У першій столиці Польщі заробляють орієнтовно на 44 зл більше за Варшаву і на 275 зл – за Гданськ. Тільки в цих трьох містах можна розраховувати на середній заробіток понад 8 000 злотих брутто на місяць.

Наступні місця поза трійкою лідерів посіли Катовіце, Познань і Вроцлав. На початку 2022 року середній заробіток з урахуванням всіх соцвнесків і податків у цих містах становив понад 7,5 тис. злотих. В інших великих містах середня зарплата коливалася від 6 до більше 7 тисяч злотих брутто. А от працівники компаній у Білостоці та Кельцах заробляли навіть менше цих сум.

Найвищі показники доходу зафіксували у сфері IT. Тут зарплати майже вдвічі вищі за середні зарплати в інших сферах діяльності. У Кракові працює багато міжнародних корпорацій, інноваційних компаній і стартапів (компаній, які базуються на знаннях і сучасних технологіях), що пов’язано з розміром зарплат. У цьому місті лише трохи більше 1/5 частини людей працює в промисловості, стільки ж – у сфері комунікації та інформації. Кожен сьомий займається науковою, технічною та професійною діяльністю.

Нагадаємо, мінімальна заробітна плата в Польщі зросла з 1 січня 2023 року до 3490 зл брутто/2709 зл нетто, а з 1 липня відбудеться ще один етап підвищення – до 3600 зл брутто/2784 зл нетто.