Як відправити гроші в Україну у 2024 році. Огляд вигідних способів від Profee

Мільйони українців, які проживають нині за кордоном, регулярно задаються питанням, як перевести гроші в Україну своїм рідним і близьким швидко і вигідно. Разом із системою грошових переказів Profee.com ми провели дослідження та з'ясували, які способи здійснити онлайн переказ грошей в Україну з Європи сьогодні є найбільш актуальними.

Як відправити гроші в Україну у 2024 році. Огляд вигідних способів від Profee

На жаль, більшість із відправників переказів і не підозрюють, що втрачають гроші на пересиланні грошей. Загалом за 2023 рік приватні грошові перекази в Україну становили понад 11,5 млрд доларів США. При цьому середня вартість переказу грошей становила 9% від його розміру. Якщо врахувати, що ООН визначила однією з цілей сталого розвитку вартість міжнародного грошового переказу на рівні 4%, то українці втратили на надсиланні грошей до країни понад 575 млн. американських доларів.

Чому українці втрачають гроші на переказах

Основною причиною таких втрат є недостатня фінансова грамотність тих, хто здійснює переказ грошей з Європи та інших країн світу в Україну. Фінансова грамотність пов'язана навіть не стільки зі здатністю спланувати бюджет, скільки з поінформованістю про існуючі можливості та здатність впроваджувати нові знання у власну фінансову поведінку. Простіше кажучи, українці продовжать користуватися морально застарілими способами переказувати гроші рідним та близьким на батьківщину, ігноруючи чи навіть не знаючи про сучасні можливості міжнародних приватних транзакцій.

Частина українців відправляє гроші додому через банки . Але найшвидші грошові перекази з картки на карту банки не здійснюють. Тільки з рахунку на рахунок . А це довго – міжнародний грошовий переказ через SWIFT триває до семи днів. При цьому онлайн-перекази між країнами банки також не проводять. Потрібно відвідати відділення банку , написати заяву з повними банківськими реквізитами рахунку одержувача переказу, включаючи SWIFT-код його банку , а також адресу проживання адресата переказу в Україні. Надсилання грошей за допомогою банківського переказу — це ще й досить дорого. Комісія за банківський SWIFT-переказ може досягати сотень євро залежно від суми. А курс конвертації валют може дуже відрізнятися від значення, на яке розраховують відправник або одержувач переказу.

Також в Україну все ще переказують готівку. Система переказів готівкою на зразок MoneyGram влаштована так, що потрібно привезти з собою в офіс такої компанії кеш, відстояти чергу, заповнити реквізити переказу, включаючи ім'я та адресу проживання одержувача в Україні, а потім чекати на кілька днів доставки грошей. Отримувати гроші потрібно також у відділенні такого сервісу. Комісії таких компаній можна порівняти банківськими, оскільки вони несуть значні витрати на утримання офісів та партнерської мережі.

Але цим незручним способам надсилання грошей є альтернатива. Переказ на карту українських банків можна здійснити за допомогою спеціалізованих сучасних фінтех сервісів, які надсилають гроші онлайн. Давайте порівняємо пропозиції основних із них.

Profee

Це відомий європейський сервіс грошових переказів онлайн, яким щодня користуються сотні тисяч клієнтів, відправляє гроші з країн ЄС у понад 60 напрямків у всьому світі.

Profee не стягує комісію за перше переведення в Україну. А завдяки спеціальній системі моніторингу курсів валют конкурентів, банків та обмінників Profee в кожний момент часу надає клієнту кращий курс конвертації будь-яких європейських валют у гривні. З картки, Apple Pay чи Google Pay на карту будь-якого українського банку Profee переказує гроші миттєво.

Але в сервісі можна відправляти гроші також із рахунку через SEPA або відомий у Європі Sofort. А якщо ви переказуєте гроші в Україну з Польщі, то скористайтеся напевно знайомою системою мобільних платежів BLIK. Наразі BLIK підтримують 18 провідних польських банків, серед яких Bank Polski, Santander Bank Polska, BNP Paribas, mBank, Bank Millennium та інші. Як і при перекладі з Apple Pay або Google Pay при оплаті переказу через BLIK вам не доведеться вводити реквізити своєї картки або рахунку. Дуже зручно.

Надсилати гроші з Profee можна як через мобільні програми для iOS та Android, так і через веб-сайт Profee.com. Розробники подбали про інтуїтивно зрозумілий і простий інтерфейс на будь-якій платформі. Тому навіть недосвідчений користувач від завантаження програми або заходу на сайт, реєстрації до першого успішного перекладу не витратить більше 5-7 хвилин. Всі дані карток як відправника, так і одержувача можна зберегти в Profee під час першого перекладу. Це значно скоротить час на подальші транзакції, оскільки ці дані не потрібно буде вводити повторно.

На глобальній платформі відгуків користувача Trustpilot клієнти Profee оцінили сервіс у 4,5 бала з 5-ти можливих. Що є одним із найвищих показників серед фінансових сервісів.

Таким чином, при переказі через Profee 100 євро з Німеччини до України надійде 3,961.01 гривні . Сервіс пропонує конвертацію за курсом 39.61 гривні за євро . Побачимо, що запропонують інші платформи.

Paysend

За допомогою цього сервісу можна також надіслати грошовий переказ на карту в Україну. Paysend обіцяє доставити гроші за кілька хвилин. При цьому через комісію 1.5 євро переклад менш вигідний, ніж через Profee. При надсиланні 100 євро через Paysend одержувачу переказу в Україні буде доставлено 3,935.15 гривень, майже на 30 гривень менше, ніж у Profee.

На Trustpilot клієнти оцінюють надійність Paysend в 4,3 бали, трохи нижче ніж Profee.

Western Union

Мабуть усі, хто хоч раз відправляв гроші за кордон або хоча б цікавився міжнародними грошовими переказами, чули про Western Union. Ця величезна компанія з великою історією сьогодні відправляє гроші не лише готівкою, а й онлайн, намагаючись встигати за сучасними технологіями.

Незважаючи на те, що перший переклад онлайн в системі обійдеться користувачеві без комісії, курс обміну євро у гривні не найвигідніший: 39.46 гривень за євро . На 15 копійок гірше, ніж у Profee. Доставити онлайн переказ Western Union обіцяють за один робочий день.

Незважаючи на непогані параметри продукту, хоч і не найкращі в категорії, клієнти оцінюють досвід взаємодії з Western Union на 4 бали з 5 можливих. Найнижчий показник із трьох досліджуваних сервісів.

Очевидно, що відправляти гроші через онлайнові сервіси переказів зручніше і швидше, ніж готівкою або через банк. Але й серед таких проектів є лідер із вигоди та рекомендацій клієнтів — Profee.

Як переказати гроші з Європи в Україну через Profee? Ось невелика інструкція:

1. Завантажте програму Profee або зайдіть на сайт Profee.com. Зареєструйтесь з підтвердженням SMS, яке надійде на ваш телефон. При реєстрації потрібно вказати базову інформацію про себе: ім'я, дату народження, електронну адресу, громадянство та адресу проживання в Європі.

2.     На калькуляторі в програмі або на сайті виберіть країну відправлення грошей, в якій ви проживаєте, суму в євро або національній валюті (наприклад, польські злоті або чеські крони). Потім виберіть країну одержання — Україну. Система автоматично перерахує суму у гривні за максимально вигідним у моменті курсом. Саме стільки грошей буде доставлено отримувачу вашого переказу. Profee не стягує жодних додаткових комісій та зборів. Все дуже прозоро.

3.     Далі заповніть номер української картки отримувача перекладу та ім'я, як воно зазначено на карті. Потім введіть дані своєї європейської банківської картки або сплатіть переказ через Apple Pay, Google Pay або BLIK (якщо надсилаєте переказ із Польщі). Можна також надіслати гроші з рахунку через SEPA чи Sofort.

4.     На наступному кроці перевірте всі реквізити переказу, натисніть кнопку “Надіслати” та підтвердіть списання на користь одержувача переказу за допомогою коду з SMS, яке надішле вам на телефон ваш банк.

На цьому все, переклад надіслано і буде доставлено протягом декількох хвилин. Завантажуйте програму Profee та надсилайте вигідні, швидкі та надійні переклади з Європи рідним та близьким до України.